Gönderen Konu: Bu çayı bol bol için, eşinizle kavgaya son verin !!!  (Okunma sayısı 9187 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Lika

• popüler yazar

Kayseri'de, sakinleştirici etkisi olduğu iddia edilen bitkilerle yapılan çay, "Karı-koca kavgasına bitkisel çözüm" etiketiyle satışa sunuldu... İşte ilginç çay... 

Kayseri'de, sakinleştirici etkisi olduğu iddia edilen bitkilerle yapılan çay, "Karı-koca kavgasına bitkisel çözüm" etiketiyle satışa sunuldu. Herbalist Nuri Akdamar, "kantaron, civan perçemi ve karabaş otu"nun sakinleştirici etkisi olduğunu söyledi.

Bu nedenle sık sık kavga eden karı-kocalar ve gelin-kaynanalara bu otların karışımından elde edilen çayı önerdiklerini ifade eden Nuri Akdamar, "Yaklaşık bir litre kaynamış suya bir çorba kaşığı bu karışımdan atılarak çay gibi demleniyor. Elde edilen çay, yan etkisi olmadığı için istenildiği kadar içilebiliyor. Otların sakinleştirici etkisi olduğu için ya kavgaları çıkmadan önlüyor ya da çıkan kavgaların kısa sürede yatışmasını önlüyor" dedi...

AA

Ne içindeyim zamanın,Ne de büsbütün dışında;Yekpare geniş bir anın Parçalanmış akışında,
Rüzgarda uçan tüy bile Benim kadar hafif değil.Başım sukutu öğüten Uçsuz, bucaksız değirmen;İçim muradıma ermiş Abasız, postsuz bir derviş;
Kökü bende bir sarmaşık Olmuş dünya sezmekteyim,Mavi, masmavi bir ışık Ortasında yüzmekteyim

Çevrimdışı bjk_burak

• Yeni üye
  • *
Ynt: Bu çayı bol bol için, eşinizle kavgaya son verin !!!
« Yanıtla #1 : 10 Kasım 2008, 04:17:32 »
Allah senden razı olsun bitecek desenize evdeki atışmalarımız hatunla

Çevrimdışı Lika

• popüler yazar
« Yanıtla #2 : 10 Kasım 2008, 04:19:56 »
Rabbim cümlemizden razı olsun.İnşaAllah kardeşim.Hoşgeldiniz sadakat ailesine :)
« Son Düzenleme: 10 Kasım 2008, 04:25:03 Gönderen: Lika »
Ne içindeyim zamanın,Ne de büsbütün dışında;Yekpare geniş bir anın Parçalanmış akışında,
Rüzgarda uçan tüy bile Benim kadar hafif değil.Başım sukutu öğüten Uçsuz, bucaksız değirmen;İçim muradıma ermiş Abasız, postsuz bir derviş;
Kökü bende bir sarmaşık Olmuş dünya sezmekteyim,Mavi, masmavi bir ışık Ortasında yüzmekteyim

Çevrimdışı Fatihan

• Administrator
  • popüler yazar
  • Milimi milimine Ehli sünnet...
« Yanıtla #3 : 11 Kasım 2008, 01:16:24 »
Made in Kayseri :)

Teşekkürler Lika...

osmanli

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 11 Kasım 2008, 03:59:16 »
biz tartismiyoruz ki ben bagiriyorum hanim susuyor hanim bagiriyor ben susuyorum :hihi

Çevrimdışı Lika

• popüler yazar
« Yanıtla #5 : 11 Kasım 2008, 07:47:04 »
Made in Kayseri :)

Teşekkürler Lika...

Ben de teşekkür ederim.Kayserili kardeşlerimizin bulduğu formul dikkate şayan sanırım :)

biz tartismiyoruz ki ben bagiriyorum hanim susuyor hanim bagiriyor ben susuyorum :hihi

osmanli kardeşim sizin yöntem de ayrı birer etkili formül olsa gerek :)

Çevrimdışı Evfacan

• Moderatör
  • araştırmacı
« Yanıtla #6 : 12 Kasım 2008, 19:45:57 »
Böyle cay her eve lazim :):):)

Osmanli kardesim, erkegin susmasi rajona ters degilmi ama  :soruisareti:
Yiğit yaralı olur - Yine dağ gibi durur

Çevrimdışı ruy-ı zemin

• aktif yazar
  • Seher vakti bereket vakti...
« Yanıtla #7 : 12 Kasım 2008, 19:52:33 »

susmazsan dayağı yersin. gündem ne ile çalkalanıyor zannedersin. memleketde kadınların kung-fu öğrenmesine fetva veren olduktan sonra bağırmasını ehveni şerden addeder olduk. ;) :)
پاى مار      چشم مور      نان منلا      كس نديد

Çevrimdışı Himmet

• aktif yazar
« Yanıtla #8 : 18 Kasım 2008, 16:32:14 »
Çiftler arasında "hoşgörü ve anlayış" olduktan sonra bu tür yapay yöntemlere kesinlikle hacet duyulmaz.Sürekli didişen çiftlere hayretle bakıyorum.Hayata aynı pencereden bakmak bu kadar zor olmamalı.İlla ben haklıyım! diye düşünmek ve karşı tarafa daima üstün gelmeye çalışmak önce kişinin kendini yıpratır ve arada saygıda kalmaz.Özellikle hanımlar olarak eşlerimize karşı biraz ağır başlı olalım.Toplantılardada böyle konuşuyorum ama yakında beni linç edecekler.Her kez feminist kesilmiş.  :oops:

Yinede lika'nın taşıdığı haberde bu tür çiftler için alternatif bir yöntem.  :)
Zâtının, Sıfâtının, Esmâının, Efâlinin Hudutsuzluğunca Şükürler Olsun Yâ RABBİİM..

istikamet şehadet

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 18 Kasım 2008, 20:29:48 »

sabırlı olanlarda var ama binde birlerde Allah cümlemize hayırlısını versin inşlh

Çevrimdışı asyalıgezgin

• Yeni üye
  • *
« Yanıtla #10 : 08 Temmuz 2009, 18:20:20 »
bu otda uyuşturucu tesiri var her halde. bağımlılık yapabilir. kafa yapmak sakinleşmek uyuşmak isteyenler  bol bol içsin. ya bize sakinlik değil hareket gerek

Çevrimdışı ihvan

• popüler yazar
« Yanıtla #11 : 08 Temmuz 2009, 18:28:57 »
kavga bitiren bitki,mümkin değil.

Çevrimdışı eginli

• yazar
« Yanıtla #12 : 01 Ağustos 2009, 03:44:10 »
biz biliyoruzki insan sinirlenince abdest almasi sinirini yatistirir, oysa bunu yapan kac kisimiz var, siniri yatismasin diyede belkide sudan uzak durur  :hihi... demek istedigim bu cay sakinken icilmeli yoksa sinirli zamanda kimse icmezki faydasida olsun... :)
Allah(c.c)selami üzerimize olsun.

Bu dünyanin cefasindan sefasina sira gelmez,
gafil olma  ilme calis gecen günler geri gelmez.

Çevrimdışı Lika

• popüler yazar
« Yanıtla #13 : 01 Ağustos 2009, 04:04:00 »
Bu da başka bir bakış açısı tabi :) Aslında dediğiniz gibi o anda en güzeli abdest alınabilmesi ama modern çağ insanlara asıl değerleri unutturup, bu gibi çözümler aratıyor. Tabi bilemeyiz Rabbimizin şifa hazineleri geniş. Belki de bu çay onlardan biridir :)