Gönderen Konu: Cenaze namazı karikatür  (Okunma sayısı 9845 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ihvan

• popüler yazar
Cenaze namazı karikatür
« : 20 Ağustos 2008, 11:11:45 »

bir sitede,biri, karikatör yayınlamış...karikatörde..yumurtalar saf tutmuş,önlerinde tavada kızaran iki yumurta..saf tutan yumurtalar,kızaran yumurtalara cenaze namazı kılıyo..yumurtanın biri de imam olmuş.............kendi yorumum şu konu namaz olunca,hoşuma gitmedi eleştirdim...namaz insanlara mahsusu cenabı hakkın bir lutfu..bu şekilde dalga gibi geldi...yanıla bilirimde......hocalarımdan bir ricam,..dinen böyle bir karikatörün mahsuru varmı.soruyorum.fikri olan arkadaşlar cevap veseler iyi olur...şimdiden teşekkür ederim...evet müteallim hocam
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2008, 10:34:22 Gönderen: mystic »

Çevrimdışı biber

• okur
  • *
  • ...hizmet benim KARA SEVDAMDIR...
Ynt: cenaze namazı karikatör
« Yanıtla #1 : 20 Ağustos 2008, 13:46:43 »
ya aslında ihvan kardesımıze katılıyorum ilk bakısda komık gıbı ama dalga gecılıyor gıbıde bır hava var gercı bunu cıkaran ne sekılde cıkarır bunuda bılmıyoruz ama hocalarımızdan yardım beklıyoruz

Çevrimdışı ihvan

• popüler yazar
« Yanıtla #2 : 21 Ağustos 2008, 11:42:55 »
yasmin kardeşime teşekkür ederken....okuyan kardeşlerimiz neden değerlendirme yapmaz anlayamadım.

Çevrimdışı racül

• Moderatör
  • aktif yazar
« Yanıtla #3 : 28 Ağustos 2008, 23:28:17 »
Insan zekasinin hos olmayan bir hayvanla vasf olunan yanindan cikan seyler.. Mizah insani semadan düsmüsten beter derecede Mevla katinda alcaltabilir mealindeki ahbari hatirlatiyor insana..

Caiz midir degil midir bir anda insan bir sey söyleyemiyor. Arkadaslarin suskunlugu da bundan olsa gerektir..
Es ist keine Schande hinzufallen, aber es ist eine Schande einfach liegen zu bleiben.
                                                Theodor Heuss
                             ehemaliger Bundespräsident

Çevrimdışı müteallim

• Moderatör
  • popüler yazar
  • gizli mahzenlerde kalan tarihin yeni adresi
    • www.Libv- kamp-lintfort.de
« Yanıtla #4 : 29 Ağustos 2008, 02:24:39 »
bu yaziyi bu aksam gördüm kusura bakmayin gec oldu. karikatörü görmedim mahiyetini bilmiyorum amma sunu söyleyebirim mukassesat ile alay etmek küfürdür.namazi hafife almak ve onunla alay etmekde insani küfre kötürür. bu akaid ve fikih kitaplarimizda vardir.

namaz ile alakali kisa bir konu.

Kelam, mantık ve matematiğe dair eserleri de olan Sarı Lütfi veya Deli Lütfi denilen Tokatlı Molla Lütfi, şeri ilimleri Hızır Çelebinin oğlu Sinan Paşadan tahsil etmiştir. Bir dersinde (Bizim kıldığımız namaz, faydasız eğilip doğrulmaktır) demiş. Namazı önemsiz gördüğü için Hatibzade Muhyiddin efendinin verdiği fetvaya istinaden muhakeme olunup Sultanahmed meydanında idam olunmuştur. (1495)

Kur'an-ı kerimde mealen (Namaz, münker ve fahşadan [edebsizlikten, akla ve dine uymıyan her türlü kötülükten] alıkor) buyuruldu. (Ankebut 45)

Bir genç, namaz kılar ve her türlü kötülüğü de yapardı. Bu gencin durumunu Resulullaha bildirdiler. Peygamber efendimiz, (Birgün gelir namaz, onu diğer günahları işlemekten alıkor) buyurdu. Aradan çok zaman geçmedi. O genç günahlarına tevbe etti, iyi hâl sahibi oldu. Bu bakımdan namazı doğru kılmalıdır!

Demek ki, namaz kılan bütün kötülüklerden uzak kalıyor. Yani insan namazı doğru kılarsa, dine tam uymuş olur. Dine tam uyan da, hiç bir kötülüğü işlemez, ayrıca dinimizin emrettiği iyi işleri yapmaya çalışır. Namaz gibi çok önemli bir ibâdet için yatıp kalkmak tabiri kullanılmamalıdır!
« Son Düzenleme: 29 Ağustos 2008, 02:28:16 Gönderen: müteallim »
  Kuslar gibi ucmasini baliklar gibi yüzmesini ögrendik amma kardesce yasamasini ögrenemedik

Çevrimdışı ihvan

• popüler yazar
« Yanıtla #5 : 29 Ağustos 2008, 09:47:33 »
teşekkür ederim......mukaddesat ile alay...doğrusuda budur bence...

Çevrimdışı Günbatımı

• popüler yazar
  • Görelim Mevlâ'm neyler, neylerse güzel eyler...
Ynt: Cenaze namazı karikatür
« Yanıtla #6 : 17 Kasım 2008, 11:43:51 »
Müteallim teşekkürler. Bence de böyle hassas konular espri konusu yapılmamalı... Fakat karikatürlere gelene kadar, çoğu insanın günlük hayatta kullandıkları sakıncalı sözler de var...

Yukarda Allah var!
Kader utansın!
Burası Allah'ın unuttuğu yer!
Allah gelse, seni elimden alamaz!
Allahlık adam!
Allah baba! (Eski Türk filmlerinde rastlardık!)
Cimrilerin Allah'ı
Allah'a lazımmış ki öldü!
Kahrolsun şeriat!
Kahpe felek!
Fala inanma, falsız da kalma!
Azrail suratlı adam!
Nuh der, peygamber demez!
Seninle cennete bile girmem!
Onda iman ne gezer?
Sen namazı boşver, benim kalbime bak!
Öküz aleyhisselam!
Tabiat yarattı, doğanın mucizesi!
Lanet olsun!
Allah kahretsin!
Kuran çarpsın, Allah çarpsın, ekmek çarpsın!
Ahirete gidip gelen mi var?
Her türlü beddua...   a25))

(Alıntı) Mehmed Paksu (Ayrıntılar için "İnsanı Uçuruma Götüren Sözler" kitabı temin edilebilir)
« Son Düzenleme: 03 Mayıs 2010, 09:48:21 Gönderen: Günbatımı »
Dua'sız üşürmüş yürekler!
Sana bir dua eden olsun, senin de bir dua ettiğin...
Bilmezsin hangi kırık gönlün duasıdır karanlıklarını aydınlatan,
Sana ummadık kapılar açan.
Bilmezsin kimin için ettiğin duadır, seni böyle ayakta tutan...

Hz. Mevlana 

Çevrimdışı ihvan

• popüler yazar
« Yanıtla #8 : 17 Kasım 2008, 15:06:17 »
günbatımı kardeşim.sende hakısın.bu sözlerde söylenmemeli.. her dini konunun bir önemi vardır...

Çevrimdışı THE IMAM

• okur
  • *
« Yanıtla #9 : 07 Kasım 2010, 17:58:15 »
günümüzde sıkça kullanılan benim kalbim temiz lafı kesınlıkle çok sakıncalı bir sözmüş artık bu sözü kullanmadığım gibi kullanan arkadaşalrımıda uyarıyorum

günbatımı senini dediğin kitabı bende duydum inşAllah bende alıcam
müslümanın bılgılı olması gerek
konustukalrımızın bılıncınde olmalıyız
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2010, 19:51:58 Gönderen: Tuğra »

Çevrimdışı mazlum

• aktif yazar
  • Allah'a giden tüm yollar.Kalp lerden gecer.
« Yanıtla #10 : 01 Ocak 2011, 22:30:46 »

Burda büyük bir öfke görünüyor hırsını alamamış bir zavallının benzetmesi bize göre .
Demek istenen şu oluyorki , ey yumurta akıllılar siz namaza devam edin ,sizinde sonunuz , namazda kılsanız bu tavada kızaran yumur'tanın aynısıdır , demeye getiriyor'ki bu'da ,
bunu cizenin ne'kadar kin ve nefretle müslüman düşmanı oldugunu gösterir .
Diye bilecegimiz  Allah ıslah etsin , ıslahı mümkün degilse Şerrinden alemi islamı korusun .
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2011, 18:42:31 Gönderen: mystic »
Bir harf yeter inan, varsa o evde bir insan.

Dost Ararsan Kendine Bak
Dostun Ağlasını Bulursun
Düşman Ararsan Yine Kendine Bak
Düşmanında Ağlasını Bulursun .
vesselam .