Gönderen Konu: Dışı Yeşil İçi Kızıl Münafıklar  (Okunma sayısı 4408 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı 33.yıldız

• araştırmacı
Dışı Yeşil İçi Kızıl Münafıklar
« : 02 Mart 2010, 17:03:05 »

MİNARE ve ezan karşıtı İsviçreli politikacı Daniel Streich Müslüman olmuş!.. Ne güzel bir haber.

Bu haberi verdikten sonra yazımın konusuna girmek istiyorum.

Soru: İslâm'ın önündeki en büyük engel nedir?

Siyonizm mi?.. Haçlılar mı?.. Ateistler mi?.. Emperyalistler mi?.. Masonlar mı?..

Hayır hiçbiri değil. En büyük engel içimizdeki münafıklardır. Din sömürücüleridir. İslâmcı arivistlerdir.

Karpuz gibi dışı yeşil, içi kızıl olanlardır.

İslâmî hizmet ve faaliyetleri aşağıda sayacağım 12 özelliğe sahip Müslümanlar yürütürse bu ümmetin yenemeyeceği güçlük, aşamayacağı engel yoktur.

Bu özellikler nelerdir?

Birincisi: Ehliyet ve liyakat.

İkincisi: Yeterli miktarda sahih ve sağlam din kültürü.

Üçüncüsü: Yüksek seviyede genel kültür.

Dördüncüsü: Beş vakit namazı kılan dindar bir Müslüman olmak.

Beşincisi: İhlaslı olmak.

Altıncısı: İslâm ahlakı ile ahlaklı bulunmak. Fâsık-ı mütecâhir olmamak. Doğru ve dürüst olmak.

Yedincisi: Benliği ile yaptığı büyük cihadı kazanmış olmak.

Sekizincisi: Riyaset, makam, mevki, zenginlik, lüks, israf gibi kötülüklerden uzak olmak.

Dokuzuncusu: Biatlı ve icazetli olmak.

Onuncusu: Ümmet şuuruna sahip olmak. Küçük cemaat, hizip, fırka, grup, klik asabiyetinden ve militanlığından uzak olmak.

On birincisi: Ezelde Allah ile yapmış olduğu ahd ü misaka sâdık olmak.

On ikincisi: Peygambere (Salat ve selam olsun ona) ve Sünnetine sımsıkı bağlı bulunmak.

Ümmet için en büyük tehlike ve tehdit din ve mukaddesat sömürüsüdür.

Türkiye Müslümanları islamî hizmetleri, İslâmî faaliyetleri, İslâm dâvasını mıncıklayan haşaratı kusmazlar, saf harici etmezlerse iflah olmazlar.

Zenginliklerin en kötüsü ve yakıcısı dini, imanı, Kur'an'ı, mukaddesatı ve islamî hizmetleri âlet ederek elde edilendir.

Müftülerin, medrese müderrislerinin, vaizlerin, imamların, müezzinlerin, din ve Kur'an dersi öğretmenlerinin geçimleri için maaş ve ücret almalarına fetva ve ruhsat verilmiştir ama köşeyi dönmeleri, voli vurmaları, zengin olmaları için fetva ve ruhsat yoktur.

Hiçbir Müslümanın rüşvet alma hakkı yoktur. Hiçbir Müslüman ihalelere fesat karıştıramaz. İhaleye girmemek için para alamaz. Şeriatın haram kıldığı rantları alamaz. Riba kesinlikle haramdır.

Müslümanların zekatlarını Kur'an'a, Sünnete, Şeriata, fıkha aykırı olarak toplayanlar haindir, zalimdir.

Müslüman fakirler ve miskinler sefalet ve yokluk içinde sürünürken zekatları başka sahalara aktaranlar bin kere haindir.

Müslüman halkın din hizmeti için verdiği paraları zimmetlerine geçirenler haindir, mel'undur.

Militan ve harbî kâfirlerle işbirliği yaparak İslâm davasını ve Ümmeti satanlar haindir, münafıktır, mel'undur.

Dini imanı para, zenginlik, mal, şöhret, benlik, riyaset, makam, mevki, halkın alkışları olan kişiler hayırlı kişiler değildir.

Siyonistlerle, emperyalistlerle, haçlılarla, militan ve harbî İslâm düşmanlarıyla ittifak halinde olanlar dost değil, düşmandır.

Gurur ve kibir sahipleri doğru dürüst İslâmî hizmet yapamaz. İslâm'ın kabul etmediği metot ve yollarla islamî hizmet yapılamaz.

Evet, İslâm'ın önündeki en son, en büyük engel ihlassız, menfaatperest, benlik esiri, para ve mal hastası, şeytan maskarası, soytarı sahte mücahit dışları yeşil, içleri kızıl münafıklardır.

Bunlar saf harici edilmedikçe kurtuluş olmaz.

Mehmet Şevket Eygi
Ortak paydamız, İbrahimi dinler değil! EHLİ SÜNNET, EHLİ SÜNNET...

Çevrimdışı Günbatımı

• popüler yazar
  • Görelim Mevlâ'm neyler, neylerse güzel eyler...
Ynt: Dışı Yeşil İçi Kızıl Münafıklar
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2010, 09:47:52 »
Osmanlı'nın çöküş ve yıkılışında da etkili olan dönmeler (sonradan "sözde" Müslüman olanlar), meşhur İngiliz casusları gibi konuları bilince, günümüzde de Müslümanlığı seçen bazı kişilere maalesef ön yargıyla bakıyorum. 'Acaba art bir niyeti mi var?' diye düşünmeden edemiyorum. Tabii bu özellikle medyada gördüklerim için geçerli...

Örneğin 1-2 ay önce, Kanal 7'de Mustafa Karataş'ın programında davetli olan, eski bir Yahudi Haham (sanırım hahamdı, tam bilemiyorum Yahudi din adamı işte), Müslüman olmuş. Hatta önce eşi İslam'ı seçmiş, kendisinin de gecikme sebebi, Yahudiler için bir ilahi cd si hazırlamakmış. Şimdi de bizim ilahilerimizi seslendiriyor (çalgılı olarak)!

Nedense bir türlü samimi bulamadım... Kendimle de bayağı bir mücadele ettim 'acaba ön yargılı davranıp, yanlış mı düşünüyorum' diye...

Bu konuyu Sadakatlilerle de paylaşıp fikirlerini almak istemiştim, bu yazı bahane oldu...

Sizce de gereksiz ön yargılar mı bunlar?

Dua'sız üşürmüş yürekler!
Sana bir dua eden olsun, senin de bir dua ettiğin...
Bilmezsin hangi kırık gönlün duasıdır karanlıklarını aydınlatan,
Sana ummadık kapılar açan.
Bilmezsin kimin için ettiğin duadır, seni böyle ayakta tutan...

Hz. Mevlana 

Çevrimdışı Fatihan

• Administrator
  • popüler yazar
  • Milimi milimine Ehli sünnet...
« Yanıtla #2 : 03 Mart 2010, 10:33:13 »
o programda bir çift dinlilik mevzusu mu geçti tam hatırlayamıyorum.Denk gelmiştik.

Çevrimdışı Günbatımı

• popüler yazar
  • Görelim Mevlâ'm neyler, neylerse güzel eyler...
« Yanıtla #3 : 03 Mart 2010, 10:57:39 »
o programda bir çift dinlilik mevzusu mu geçti tam hatırlayamıyorum.Denk gelmiştik.

Çift dinlilik? Ben öyle bir şeye rastlamadım. ... Kohen (Soyadı aklımda kalmış) çifti, önce evlenmelerine karşı çıkan Yahudi cemaatiyle yıllarca maddi-manevi mücadele ediyor, sonra da İslam'ı seçiyordu.

Dua'sız üşürmüş yürekler!
Sana bir dua eden olsun, senin de bir dua ettiğin...
Bilmezsin hangi kırık gönlün duasıdır karanlıklarını aydınlatan,
Sana ummadık kapılar açan.
Bilmezsin kimin için ettiğin duadır, seni böyle ayakta tutan...

Hz. Mevlana 

Çevrimdışı Tuğra

• popüler yazar
« Yanıtla #4 : 03 Mayıs 2012, 18:35:59 »
Teşekkürler
〰〰〰〰🐠