Gönderen Konu: Kalp Bakımı*  (Okunma sayısı 4906 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sedat_islam

• aktif okur
  • **
    • Milli Görüş Forum
Kalp Bakımı*
« : 02 Ocak 2005, 18:58:01 »

Evet, “kalbimizin bakımını yapmak” diyorum: Her sabah, ilk kez dünyaya geliyor gibi gözlerimizi açmak... Sadece insanlardan değil; kuşlardan, ağaçlardan da Allah’ın selamını esirgememek... Ara sıra keşif gezilerine çıkmak... Başımıza gelen her şeye saygı duymak... Suya, toprağa, havaya hürmet etmek... Dilimizi güzel sözlere alıştırmak... Bir serçeyi görünce bile şükretmek...

Kalbimizi yumuşatan, kalbimizin taşlaşmasını engelleyen işte böyle şeylerdir.

Dikkat ettiniz mi, bilmiyorum. Kapitalizm, insanlara cilt bakımını, saç bakımını, tırnak bakımını öneriyor ama ne hikmetse kalp bakımını önermiyor. İyi biliyor ki, bakımlı kalp, güzel bir bahçe gibidir. Ve o bahçede, zararlı otların barınmasına imkan yoktur.

Zaten adına kapitalizm dediğimiz şey, zararlı otların birleşmesinden başka bir şey değildir: Tüketim canavarları, denizden babası çıksa yiyenler, rekabet adı altında kardeşlerini ezenler, paradan başkasını tanımayanlar...
« Son Düzenleme: 18 Nisan 2009, 17:04:50 Gönderen: mystic »
Zafer Yakındır ve Zafer, İNANANLARINDIR...

Çevrimdışı müteallim

• Moderatör
  • popüler yazar
  • gizli mahzenlerde kalan tarihin yeni adresi
    • www.Libv- kamp-lintfort.de
-*-*-KALP BAKIMI-*-*-
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2005, 00:01:36 »
kalp bakimi kalbi hastaliklarin (Manevi hastaliklarin )gitmesi ile olur.Imami rabbani hazretleri bir mktubunda:Sen bilki ehlüllah yani Allah dostlari Kalbi hastaliklarin doktorlaridir.Kalbi hastaliklarin izalesi o büyüklere dönmeye baglidir.Onlarin kelami deva bakislari sifa onlarla beraber olan saki olamz.onlar Allah icin oturanlardir.Onlar sebebi ile yagmur yagar mahlukat onlar sebebi ile riziklanir.
Kalbi hastaliklarin basi kalbin Allahin gayrisi ile mesgul olmasidir Mektubati imami rabbani cild 1 sahife 114.
  Kuslar gibi ucmasini baliklar gibi yüzmesini ögrendik amma kardesce yasamasini ögrenemedik