Gönderen Konu: Günümüz müslümanların en büyük problemi sizce nedir?  (Okunma sayısı 13885 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gül_mira

• aktif okur
  • **

evet cevaplarınızı bekliyorum sizler neler düşünüyorsunuz?
« Son Düzenleme: 09 Aralık 2009, 01:25:55 Gönderen: müteallim »
Eğer bir gün dünya ya ait çok büyük bir derdin olursa,rabbine dönüp benim büyük bir derdim var deme,derdine dönüp benim çok büyük bir rabbim var de!...

Çevrimdışı buqette

• Yeni üye
  • *
Günümüz müslümanlarının en büyük problemi; dini bilgileri okuyarak değil kulaktan dolma  yolla öğrenmeleri ve bu bilgiyi hayata,davranışlarına yansıtamaları ve dini icraatlarda zayıf ve yetersiz kalmalarıdır.

Şunu unutmamalıyız:

Her ne kadar insan hayatının garanti belgesi olmasa da kılavuzu vardır.İşte O kılavuz yüce kitabımız KUR'ANI KERİM'dir.

Çevrimdışı tibet

• aktif okur
  • **
Kuran-ı Kerim-i'de ancak müctehid alimler ve onlara tabi olan ehli sünnet alimleri ile H.Z.Allah'ın takdir ettiği ölçüde anlayabiliriz.
Günümüz Müslümanları birbirinden kopuklar....

Çevrimdışı İsra

• Moderatör
  • popüler yazar
Problemlerden biride okuyup öğrenip ama uygulamamak

Çevrimdışı Gül_Sultan

• popüler yazar
Günümüz müslümanlarını en büyük problemi : Müslümanlıgı bilmemek , tanıyamamak ve sürekli kendi yolunu ön plana çıkartıp , diger zümreleri hiçe saymak ya da diger bir tabirle cemaatçilik yapmak.
Dünya geçer, İnsan göçer ancak kurtuluş Müttakîlerindir.

Çevrimdışı gül_mira

• aktif okur
  • **
bence günümüzdeki en büyük problemlerden biri inandığımız gibi yaşamamamız.hz.ömer(r.a)in dediği gibi;inandığınız gibi yaşamazsanız,yaşadığınız şeylere inanırsınız.
Eğer bir gün dünya ya ait çok büyük bir derdin olursa,rabbine dönüp benim büyük bir derdim var deme,derdine dönüp benim çok büyük bir rabbim var de!...

Çevrimdışı kenz

• aktif yazar
Amel ve itikad eksikliği..
İNSAN akli ile melekleşen nefsi ile iblisleşen bir aciptir İNSAN
İNSAN kendi kabahatini bilmeyen cehli ile dünyalara sığmayan bir mağrurdur İNSAN
İNSAN bütün zaaf ve acziyyetine rağmen kudrete kafa tutan taşkın bir şaşkındır İNSAN
İNSAN maziye bağlı hâle aldanmış istikbali gözler bir taştır İNSAN

Çevrimdışı müteallim

• Moderatör
  • popüler yazar
  • gizli mahzenlerde kalan tarihin yeni adresi
    • www.Libv- kamp-lintfort.de
Günümüz müslümanlarının en büyük problemi; dini bilgileri okuyarak değil kulaktan dolma  yolla öğrenmeleri ve bu bilgiyi hayata,davranışlarına yansıtamaları ve dini icraatlarda zayıf ve yetersiz kalmalarıdır.

Şunu unutmamalıyız:

Her ne kadar insan hayatının garanti belgesi olmasa da kılavuzu vardır.İşte O kılavuz yüce kitabımız KUR'ANI KERİM'dir.

Islam sadece kur´ani kerimden ibaret degildir.edillei seriyye dedigimiz kitap sünnet icma ümmet ve kiyasi fukaha dirki müslümanlar islami meselelerden uzak tv lere bagli kalmis neyin saglam neyin sakat oldugunu bilmeden cahilana bir sekilse islami kabul ettiklerinden .bu haldeler zan edersem.
  Kuslar gibi ucmasini baliklar gibi yüzmesini ögrendik amma kardesce yasamasini ögrenemedik

Çevrimdışı ankebut-57

• aktif yazar
Amel ve itikad eksikliği..

Sanırım en büyük eksiklik bu. Daha önemlisi itkadî sahadaki yanlışlıklar.
Âlimleri irfan sahib eden, üç harf ile beş noktadır.(عشقْ)
Mü'minleri duhûlü cennet eyleyen, beş harf ile üç noktadır. (ايمان)

www.ayasofya.org

Çevrimdışı eginli

• yazar
bence, günümüz müslümanlari kime inanacagini bilelemez halde , rüzgarin önündeki yaprak gibi bir birtarafa bir diger tarafa savruluyorlar... ehli sünnet alt yapisidan yoksa zavallinin, sadece kuran veya kitap ve sünnet diyenlerin süslü laflarina kanip itikatlari bozuluyor... h33))
bu itikadlari bozulan halkin kendine faydasi olmazki baskalarinada faydalari olsun... a21))

onun icin ehlisünnetin garantisi mesabesinde olan kuran kurslarina dört elle sarilmaliyiz, gözümüz gibi bakmaliyiz... oraya bir zarar gelecekse bize gelmesini tercih etmeliyiz...
Allah(c.c)selami üzerimize olsun.

Bu dünyanin cefasindan sefasina sira gelmez,
gafil olma  ilme calis gecen günler geri gelmez.

Çevrimdışı racül

• Moderatör
  • aktif yazar
evet amel ve itikat eksikligi
Es ist keine Schande hinzufallen, aber es ist eine Schande einfach liegen zu bleiben.
                                                Theodor Heuss
                             ehemaliger Bundespräsident

Çevrimdışı hocaoğlu

• aktif okur
  • **
En başta itikad olmakla berebar Allah korkusu eksikliği herşeye cesaret edebiliyor şimdiki müsümanlık...
Mal cimrilerde, Silah korkaklarda, Yönetim akılsızlarda olursa iş bozulur...Hz Ebu Bekir (r.a.)

Çevrimdışı Fatihan

• Administrator
  • popüler yazar
  • Milimi milimine Ehli sünnet...
İtikaddeki bozukluk..

İnandığı gibi yaşayamamak, bildiğini uygulayamamak...

Çevrimdışı Uludag

• aktif yazar
  • man daqqa, duqqa.
Ynt: Günümüz müslümanların en büyük problemi sizce nedir?????
« Yanıtla #13 : 07 Şubat 2008, 18:27:51 »
evet cevaplarınızı bekliyorum sizler neler düşünüyorsunuz?

Atalar 'aş, eş, iş' buyurmuşlar. Aş ve iş seçilirken çok itinalı davranılıyor. Fakat eş hususunda cahilce davranıldığı için huzursuzluklar yaşıyor ümmeti muhammed.
Halbuki insan eş hususunda itinalı hareket etse aş ve iş kendiliğinden gelir. 'Sen dindar olanı seçersen kazancın bereketlenir' hadisi nebevi hükmünce böyle bilmek ve inanmak faideden hali olmaz.
Ya rabbi, şu acizi ümmeti Muhammede hizmet etmeğe muktedir kıl.

istikamet şehadet

• Ziyaretçi
Ynt: Günümüz müslümanların en büyük problemi sizce nedir?????
« Yanıtla #14 : 12 Haziran 2008, 23:32:11 »
müslümanlara herzaman eziyet ediyolar Rabbim sonumuzu hayretsin....