Gönderen Konu: kul haki  (Okunma sayısı 6374 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı eginli

• yazar
kul haki
« : 27 Kasım 2007, 23:41:45 »

"Arkadaşlar bence şu holowod ve yeşilçam filimlerinin ne orjinal vcd ve dvd sini almak nede sinemada gösterime girdiğinde izlemek doğru değil diye düşünüyorum illede alacaksak korsanlarını alalım bence

çünkü böyle yapmazsak bu sektörler daha da güçlenecek ve kapitalizme,misyonerliğe,ve ahlaksızlığa daha fazla katkı sağlayacaktır"

kardesimizin biri böyle bir düsüncesi var, ona bende,
"kardesim madem o kadar düsünüyorsun, korsaninida alma... gavurun hakki ve hayvanin hakki müminin hakkindandan cok daha vahimdir... hafife alanin vay haline..." diye cevap verdim,bu konuda sizin düsüncenizide almak istiyorum acaba yanlismi düsünüyorum?...
Allah(c.c)selami üzerimize olsun.

Bu dünyanin cefasindan sefasina sira gelmez,
gafil olma  ilme calis gecen günler geri gelmez.

Amade

• Ziyaretçi
Ynt: kul haki
« Yanıtla #1 : 28 Kasım 2007, 00:51:48 »
ben sahsen cd  dvd  para vermiyorum sinamaya gitmiyorum televizyondanda izlememeye bakiyorum zamanimizi ona harcamayalim.benim fikrim.hizmetlere agirlik versez zamanimiz olmaz bunlara bakmaya,

Çevrimdışı eginli

• yazar
« Yanıtla #2 : 01 Aralık 2007, 00:37:32 »
ben sahsen cd  dvd  para vermiyorum sinamaya gitmiyorum televizyondanda izlememeye bakiyorum zamanimizi ona harcamayalim.benim fikrim.hizmetlere agirlik versez zamanimiz olmaz bunlara bakmaya,
bazan meseleler kendimizi asmakta,etrafimiz icinde bizlerin bu ve benzeri konularda malumat sahibi olmamizi gerektiriyor... mesela sifreli spor kanallari var bunlarin sifreleri kirilmak suretiyle izlenebiliniyor, bunlarda kul hakki tahakkuk etmiyormu?...

Çevrimdışı müteallim

• Moderatör
  • popüler yazar
  • gizli mahzenlerde kalan tarihin yeni adresi
    • www.Libv- kamp-lintfort.de
« Yanıtla #3 : 01 Aralık 2007, 01:22:27 »
bazan meseleler kendimizi asmakta,etrafimiz icinde bizlerin bu ve benzeri konularda malumat sahibi olmamizi gerektiriyor... mesela sifreli spor kanallari var bunlarin sifreleri kirilmak suretiyle izlenebiliniyor, bunlarda kul hakki tahakkuk etmiyormu?...

Bunda iki tehlike vardir.1.Hirsizlik .2.kul hakki
  Kuslar gibi ucmasini baliklar gibi yüzmesini ögrendik amma kardesce yasamasini ögrenemedik

Çevrimdışı eginli

• yazar
« Yanıtla #4 : 01 Aralık 2007, 17:22:03 »
diger bir kardes sitede bu konu tartisiliyor ancak bir yerde dolasiyoruz ancak icinden cikamadigimiz ortaya cikiyor..

"alaattin yazmış:
hak hukuk oldugunuda dikkatten uzak tutmiyalim... ya hic alma yada alirsan orjinalinden ayrilma, eger ahirete imanimiz varsa...

hak hukuk diyorsun evet haklisin. neyin hakki? Gaspcinin ne gibi hakki olabilir?

Adam ermeni soykirimi var diye film cevirmis sen hak hukuk diye para mi vereceksin? Hak hukuk diye para veren bunun vebalini ödeyemez. Illa izleyecekse gitsin korsanini bulsun...

Sarki pop vs adam zaten dinlemekle bir günaha giriyor. ha gidip bir de para vererek ikinci günaha niye girsin? para verince para verdigi icin günaha girecek.. korsan alirsa senin tabirin ile hak oldugu icin günaha girecek.. Öylede alsa böylede alsa bir günah icine giriyor zaten. Ama o kisinin eserine para vererek küfrüne destek oldugu icin daha büyük günaha girecegi ortada... Hic olmazsa destek olmasin..

"ben sinema diyorum sen içki makinası kırmak,lig tv şifresini çözmek diyorsun ne alaka bazı şeyler duruma göre değişir .
savaşlarda alınan ganimet mallarıda düşmanların bizzat kendi malları
burda da mı hakları yeniliyor.

birisi senin öz kardeşine esrar(Allah KORUSUN) satsa ve kardeşin parasını ödemese sen ne yaparsın VE ödememe gibi bir fırsatta eline geçmiş"

bu konuyu izahat edbilecekleri bekliyorum...
« Son Düzenleme: 01 Aralık 2007, 17:36:16 Gönderen: alaattin »