Gönderen Konu: Ömrümü Bir Secdede Geçirirdim  (Okunma sayısı 4308 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zambak313

• aktif okur
  • **
Ömrümü Bir Secdede Geçirirdim
« : 06 Nisan 2005, 16:16:54 »

İsa Aleyhisselam bir dağa çıktı. Dağda, güneşin harareti altında ibadet eden yaşlı bir zat gördü. Dediki:
          "Niçin kendini güneşten koruyacak, soğuk ve sıcaktan muhafaza edecek bir gölgelik yapmıyorsun?" Yaşlı abid şöyle cevap verdi:
          "Ey Allah'ın Peygamberi! Ben geçmiş Peygamberleri dinledim. Yedi yüz seneden fazla yaşamayacağım. Bina ile meşgul olacak zamanım yok."
           İsa Aleyhisselam dediki:
          "Ben sana hayret edeceğin bir şeyi haber vereceğim. Ahir zamanda, ömürleri yüz seneyi geçmeyecek bir kavim gelir. Onlar saraylar, köşkler inşa eder bağlar, bahçeler kurarlar. Bin sene yaşayacak kimselerin emel ve arzularına sahip olurlar." Bunun üzerin yaşlı zat şöyle dedi:
          "Onların aklı yok. VAllahi onların yerinde olmuş olsaydım ömrümü bir secdede geçirirdim."
           Daha sonra İsa Aleyhisselam'a dediki:
           "Şu mağaraya gir, hayret edecek şeyler göreceksin."
           İsa Aleyhisselam mağaraya girdi ; içeride taştan bir tabut ve üzerinde bir ölü vardı. Başucunda taştan bir levhada şu ibareler yazılı idi.
           "Ben filan oğlu filan kıralım. Bin sene yaşadım. Bin ev-saray inşa ettirdim. Bin belde kurdurdum. Bin kız ile evlendim. Bin ordu mağlup ettim. Sonrada dönüşüm, gördüğün gibi buraya KABRE dir. İbret alın eyy basiret sahipleri."

KAYNAK:Tefcirut-tesnim Cilt:1
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2008, 07:10:41 Gönderen: isra »
Çocuk olsam yeniden..
Bir tek düştüğüm için acısa içim.. Kalbim; çok koştuğum için çarpsa sadece...