Gönderen Konu: Gerçek görünümlü sahte rüyalar!  (Okunma sayısı 7090 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tesniye

• araştırmacı
  • Nişan aldık yıldızları..
Gerçek görünümlü sahte rüyalar!
« : 07 Ocak 2009, 22:33:16 »

Nadir de olsa ara ara görürüm bu tür rüyaları. En son gördüğümde o kadar çok sevinmiştim ki. Hevesim kursağımda kaldı.

Biraz borcumun olduğu dönemlerden birinde bir gece rüya görmüştüm. Rüyamda bana yakınlarım altın takıyorlar. O kadar çok seviniyorum ki..

Bir hesaplıyorum ki benim borcumun kat kat üstünde bir meblağ. Aylardır bir türlü denkleştiremediğim bu borcu bir kalemde sildiğim gibi üstünr üstelik, neler yapılmaz ki bu kadar parayla diye içimden geçiriyorum. s1))

Ama bir yandan da diyorum ki bu rüyadır gerçek değildir diye. Sonra test ediyorum kendimce. Yok diyorum, bu rüya değil. Bak rüya olup olmadığını düşünecek kadar aklım yerinde. Ama yine de içimde rüyaymış izlenimi veren bir endişe var. Bir yandan da derin bir rahatlık. Bu, rüyadır değildir muhasebesi uzun uzadıya devam ederken bir de bakıyorum ki sabah olmuş. Elime bakıyorum üstüme bakıyorum ne para var ne altın. Üzerimde heyecandan sıcacık olmuş yıllanmış bir battaniye var.

Tüh diyorum ya, yine kaçırdık. Ve üzüntülü bir başlangıç yapıyorum o güne...

Hasılı kelam, sizde de bu tür, yani "acaba bu rüyamda olanlar rüya mı gerçek mi?" diye rüya esnasında düşündüğünüz oluyor mu?
Ezeli sırları ne sen bilirsin ne de ben
Bu muammayı ne sen okuyabilirsin ne de ben
Perde ardında sen ben dedikodusu var amma.
Perde kalktı mı ne sen kalırsın ne de ben..
<< Lüzumsuz Konular Atlası >>

Çevrimdışı ay-yüzlüm

• yazar
Ynt: Gerçek görünümlü sahte rüyalar!
« Yanıtla #1 : 08 Ocak 2009, 01:11:49 »
bende çok rüya görürüm bazen eşim  rüya bahsi açılsa bizim evde o işlere hanım bakıyor diye latife yapar..:)))))))))ve kardeşin dediği gibi neler neler görürüm :)))
Yürü dünya yürü bu yol dergaha gider.
Bu yol gama,kedere,acıya,aha gider.
Çıkablirsen eyer bu yokuşu zirveye,
Hüzünlenme o zaman sonu felaha gider.

Çevrimdışı Devri Âlem

• araştırmacı
« Yanıtla #2 : 08 Ocak 2009, 09:56:25 »
Hasılı kelam, sizde de bu tür, yani "acaba bu rüyamda olanlar rüya mı gerçek mi?" diye rüya esnasında düşündüğünüz oluyor mu?

O kadar sık başıma gelir ki bu hadise.. Hele ki en son birkaç gün evvel uyanmam gereken saatte uyuya kalınca, rüyamda beni bekleyen arkadaşımla aramızda diyaloglar geçiyor. O sırada bu rüya mı gerçek mi diye içimden düşünüyorum. Rüya- gerçek ikileminde gidip, gelirken birkaç saniye midir, dakika mıdır orayı tam hatırlamıyorum, arkadaşım arıyor ve az evvel rüya mı değil mi diye cedelleştiğim o anda yaşadığımız diyaloglar yenileniyor...

Ben bu hallere uyku ile uyanıklık arasında bir geçiş bandı diyorum. Bilinç son derece açık ve sanırım tam bir uyku boyutuna geçemeyince böyle ilginç hadiseler mi yaşanıyor çözemedim... zs3))
اَلْعِلْمُ يَرْفَع بُيوتًا لاَعِمَادًا لَهَا وَالْجِهلُ يَهْدِم بِيُوتَ اْلعِزَّ وَلْكَرَمِ

Çevrimdışı Miftahulkuluub

• Administrator
  • popüler yazar
    • http://www.sadakat.net
« Yanıtla #3 : 08 Ocak 2009, 10:26:44 »
Beynennevm vel yakaza hali oluyor heralde bu.

Hakikaten de kendim de müşahede etmişimdir. Normal uyku zamanının haricinde yattığım zaman, mesela sabah saat 7,8 den sonra yattığım zaman o kadar çok ve hızlı rüyalar görüyorum ki listesini tutsak kitap olur heralde. Birbirinden bağımsız ve alakasız, ordan ora envai çeşit rüya.

Bazen rüyamda havada uçtuğuma çok rastgelmişimdir. Böyle şehirden şehire uçmak rüya da da olsa güzel bir duygu : )

İncemeseleler    Sadakat.Net    İns SadakatForum  Sevadı Azam

" Derviş isen kardeş takvaya çalış.."

Çevrimdışı müteallim

• Moderatör
  • popüler yazar
  • gizli mahzenlerde kalan tarihin yeni adresi
    • www.Libv- kamp-lintfort.de
« Yanıtla #4 : 08 Ocak 2009, 12:53:19 »
herkez aşagiya dogru ucarken bizimkiler yukariya  ucuyorlar.biraz agir olalim yerde isimiz var orta dogu yaniyor.
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2009, 22:30:27 Gönderen: fatihan »
  Kuslar gibi ucmasini baliklar gibi yüzmesini ögrendik amma kardesce yasamasini ögrenemedik

Çevrimdışı enfa

• Moderatör
  • popüler yazar
« Yanıtla #5 : 08 Ocak 2009, 15:58:21 »
Benim de başıma sık sık gelir. Genelde abuk rüyalar görürüm. Ama özellikle yolculuk yapacağım günlerde ya gidecek olduğum vasıtayı kaçırırım ya da yanıma almam gereken en önemli şeyi unuturum. Ve acaba rüya mı gerçek mi diye bocalarım.

Zaman diyorum, biraz daha zaman.Dilimin ucundaki kelimeler bu kış donmazsa bir dahaki yıl uçmayı öğrenecekler!

Çevrimdışı Fatihan

• Administrator
  • popüler yazar
  • Milimi milimine Ehli sünnet...
« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2009, 22:31:50 »
 gündüz aklımdan geçen  şeyleri görüyoruz biz de rüya olarak sık sık  +=)

Çevrimdışı Himmet

• aktif yazar
« Yanıtla #7 : 15 Ocak 2009, 21:58:15 »
Hz.Allah görülen bütün rüyaları hayırlara tebdil eylesin.
Bazen görmek istediklerimizi görüyoruz herhalde..Geçenlerde oğlumu görüyorum.Büyümüş bir yaşında olmuş.Annemler yanımda o kadar tedirginler ki nedense her an vefat edecek zannediyorlar.  :icomsupr: Ama ben o kadar huzurluyum ki sürekli ailemi ikna etmeye çabalıyorum.Hayır o çok iyi doğduğundada korktunuz ama bakın büyüdü diyorum.Onlar ise sürekli ikaz ediyorlar.Bu kadar inanma sonra seni toparlayamayız diyorlar.Ben onlara gülüyorum ve oğlumla oynuyorum, konuşuyorum.O kadar mutluydum ki kelimelerle ifade etmem mümkün değil.    e58))

Dün gece ise eşim çok kıymetli tek taş bir yüzük almıştı..   :hihi

Ama bana ilginç gelen bazen gördüğümüz rüyaları o kadar net yaşıyoruz ki hikmet-i ilahi hani yorumlasak ve yaşamış olsak şaşırmayacağım ama aklımıza gelmeyecek şekilde tezahür ediyor.Rüyalara fazla itibar etmemek ve oyalanmamak lazım ama bazen rüya görmekten çok korkuyorum..
Zâtının, Sıfâtının, Esmâının, Efâlinin Hudutsuzluğunca Şükürler Olsun Yâ RABBİİM..