Cep Mesajı ile Öğüt


http://www.kulturatek.com/shop/2806-2458-large/cep-mesaj-yolu-ile-ogutler-feyzullah-birisik.jpgKitap; en uzun mesajı 160 karakteri geçmeyen, Cep’inize göre hazırlanmış, göndereceğiniz kişinin akidesine,  kültürüne ve ahlâkına göre seçip  mesajlayabileceğiniz bir DAVET kitabıdır!


»  BULUNDUĞUNUZ HER YERDE “biri” DAHA VAR. BUNA (»1 FORMÜLÜ) DİYORUZ. O SİZİ GÖRÜR, İŞİTİR VE YAPTIKLARINIZI KAYDETTİRİR. FİLMİNİZ YA “Zebani”liktir. Ya da “Huri”lik.

 
» NE ZAMAN “gölgeme” BAKSAM, GÖLGEMİN “Rad-15”i YAŞADIĞINI, TESLİMİYETİNİ GIPTA EDER; “YA RABBİ!! GÖLGEMİN SAMİMİYETİNİ BANA NASİP ET” DİYE DUA EDERİM...

 
» MÜJDE! MÜJDE! MÜJDE! İŞLEDİĞİNİZ “günahları” “sevaba” ÇEVİREBİLİRSİNİZ. YANLIŞ OKUMADINIZ. BUNUN İÇİN (Furkan-70)’i OKUYUP PRATİK YAPMANIZ YETERLİ. E HADİ BİSMİLLAH...
 

» İNFAK EDERKEN GÖNLÜMÜZDEN KOPAN PARÇANIN BÜYÜKLÜĞÜ “Cennetteki bahçemize yeni fidanlar dikilmesini sağlar” HELE DE VERECEKLERİMİZ “SEVDİKLERİMİZDENSE...”

 
» İMANIN ONAYLADIĞI “bilgi”, PRATİĞE YANSIR. BİLGİ ÇOK “amel” AZ İSE İMANDA PROBLEM VAR DEMEKTİR. PROBLEMLİ İMANLI DA, ATEŞTE “zebanilerle dans eder.”

 
 » AİLEMDEN HERHANGİ BİRİLERİ NE ZAMAN “CENNETLE ARAMA GİRMEK İSTESE” ONLARA “Mearic-11-14”ü HATIRLATARAK “KENARA ÇEKİLMELERİNİ” TALEP EDER. “ISLAH OLMALARI İÇİN” DUA EDERİM.

 

» ÖMRÜMÜZ üç kutu İÇİNDE GEÇİYOR “Ev, araba ve işyeri” KARANLIK, BUZ GİBİ VE DAR OLAN 4. KUTUDA SON BULUYOR. BU KUTUYU YA Huriler AÇAR YA DA Zebaniler...
 


» NE ZAMAN “günah” İŞLESEM ŞEYTANIN BİR SIFIR ÖNE GEÇTİĞİNİ BİLİR, GOLÜ “TÖVBE VE SALİH BİR AMEL İLE” İPTAL ETMEYE ÇALIŞIRIM.

 
» İNSANIN ÖMRÜ “saat pili” GİBİDİR. NE ZAMAN, NEREDE BİTECEĞİ ÖNCEDEN BİLİNMEZ.
 
 
» ÖLÜME HER YER, “Aynı uzaklıktadır.” SAVAŞA KATILMAKLA ÖMÜR “kısalmaz”, SAVAŞTAN KAÇMAKLA DA ÖMÜR “uzamaz”. İNSAN “eceli” İLE ÖLÜR.

 
» NE ZAMAN “yatağıma” UZANSAM “Al-i İmran-191”in BANA “Nazil” OLDUĞUNU HİSSEDER, ALLAH’I ZİKREDEREK DİLİMİ “Islak” TUTMAYA ÇALIŞIRIM.

 
 » NE ZAMAN “uyumaya” ÇALIŞSAM (ZÜMER-42) AKLIMA GELİR. “Ya dönmezse?” “DİYE DÜŞÜNÜR” “GÜNAHLARIMIN AFFI İÇİN TÖVBE EDER”, YORGANIMI ÜSTÜME ÇEKERİM.

 
 

» NE ZAMAN HAREKETE GEÇMİŞ “bulut” GÖRSEM “Araf 57”nin BANA “göz kırptığını” HİSSEDER; ALLAH’IN HER AN FAALİYETTE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRÜM.

 
 

» DÜNYA HAYATI “tiyatro” SAHNESİNDEN İBARET VE SEN DE HERKES GİBİ “başrol” DESİN. ROLÜN BİTİNCE DE SAHNEDEN AYRILIP “geldiğin yere” GERİ DÖNECEKSİN.

 

» AZRAİL (A.S.) IN KARŞINIZA GEÇİP SAATİNE BAKARAK; (BİRAZ DAHA VAKTİN VAR. İSTERSEN OYALANMAYA DEVAM ET. İSTERSEN DE “öteki taraf” İÇİN HAZIR OLMAYA ÇALIŞ) DEDİĞİNİ İŞİT.
 
 

» SAYILAMAYACAK KADAR ÇOK NİMET KARŞISINDA KOLAYCA HESAP VERMENİN YOLU, “NİMETLERİ TEFEKKÜR ETMEK, TEFEKKÜRÜ İBADETLE SÜSLEYİP NİMETLERİ ANLATMAKTAN” GEÇER.

 

» TABİ OLDUĞUMUZ İMTİHAN “öss” SINAVINA BENZER. HER İKİ SINAVDA “zamanla yarış” GÖZE ÇARPAR. HER İKİSİNDE DE “Çok soru çözen” KAZANIR. ÖSS “fakülte” VERİR, RABBİMİZ “cennet”

 
 
» SAHABELERİN İMANLARINI ARTIRIP BAYRAM YAPTIĞI SAATLERİ “UYKU İLE KATLETMEMİZ” GÜNAH OLARAK YETER BİZE.

 
 
» AHİRETTE, AİLENİZDEN SEVAP İSTERKEN; SİZLERE “zırnık” VERMEYECEKLERİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

 


» NE ZAMAN“günah işleme potası” NA GİRSEM SOL TARAFIMDAN  “sakın ha!!. MÜREKKEBİMİ CEHENNEMDEN ÇEKTİM. YAZARSAM    yanarsın!.” DİYE BİR SES İŞİTİR GERİ ADIM ATARIM.

 

» NEZAMAN “zenci” GÖRSEM, KAYA ALTINDA YÜKÜMÜ HAFİFLETEN “Bilal” AKLIMA GELİR. YA RABBİ!! SEN, EHED! EHED! DİYEN ŞEHİD’E VERDİĞİN İMANI BANA DA VER DİYE DUA EDERİM.

 


» NE ZAMAN “dağ”A BAKSAM, BANA BAKIP; “NE İYİ ETTİNİZ DE  (Ahzap-72) nin muhatabı OLDUNUZ.” DEDİĞİNİ İŞİTİR; ALSAYDIN BU YÜKÜ SIRTIMDAN, SANA BEN ÇİÇEK AÇSAYDIM, DERİM.

 

» BAŞIMA BİR MUSİBET GELDİĞİNDE “Rahatlamanın” REÇETESİNİ “Tegabun-11” ADRESİNDE BULURUM. HEM SABREDEREK “Ecir” ALIRIM HEM DE GÜNAHLARIMIN “Döküldüğünü” HİSSEDERİM.

 


» KOCASINI “Cihad”a GÖNDEREN BİR KADININ YAKINLARI; “KOCAN ŞEHİD OLDU DİYELİM. ÇOCUKLARINIZA KİM BAKACAK?” DERLER. KADIN DA; KOCAMI RIZIK VERİCİ OLARAK GÖRMEDİM HİÇ, DER.

 

» DÜNYA, CENNET VE CEHENNEM... ÜÇ AYRI HAYAT, ÜÇ FARKLI RESTAURANT...

 

 » NE ZAMAN “İki ayaklı kur’an” GÖRSEM, KENDİMİ “tozu alınmış” AYNA KARŞISINDA HİSSEDER KUSURLARIMI GÖRÜP, TEDAVİ ETMEYE ÇALIŞIRIM.

 

 » HOŞA GİTMEYEN BİR ŞEY OLDUĞUNDA “gadderullahi ve maaşae feale” “ALLAH’IN TAKDİRİ, NE DİLEDİYSE ONU YAPTI.” DER; O’NUN KONTROLÜNDE “cereyan” EDİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜRÜM.

 


 

» Ayetler tablosu” GÖKYÜZÜNE BAKTIĞIMDA “Mülk-3”ü KULLANARAK RABBİM İLE “Diyalog”a GEÇERİM, GÜCÜNÜ ZİKREDER, “secde” EDERİM.

 

 

» SECDEDE KALIŞ SÜREMİZ “Rabb’la” OLAN DİYALOĞUMUZUN VİTRİNİDİR.

 

» GÜNAHLARI DÖKEN “Ramazan kasırgası”na YAKALANMANIZI TEMENNİ EDER, RAMAZAN BAYRAMINIZI KUTLARIM.

 

» ALLAH’IN “azabına” KAVUŞTU DENİLEN HİÇBİR CENAZE NAMAZINA ŞAHİT OLMADIM. BİRİLERİ BUNLARA ALLAH’IN “azabı”NIN DA OLDUĞUNU HATIRLATSIN.

 


» SİGARA İÇEN BİR MÜSLÜMAN GÖRDÜĞÜMDE; “yakarken bismillah, SÖNDÜRÜRKEN DE EL-HAMDULİLLAH DER MİSİN?” DERİM. SIRITTIKLARINI GÖRÜR, ADLARINA ÜZÜLÜRÜM.

 

 

» NE ZAMAN “İnsan ekili” BAHÇE GÖRSEM, BEZ İLE DÜRÜM YAPILARAK “tahtalı at’a” BİNMEKTEN ALLAH’A SIĞINIR, “kefensiz” GÖMÜLMEK İÇİN ALLAH’A DUA EDERİM.

 

» GIYBET YAPMAK İSTEDİĞİMDE; haşeratlar sofrasına KONUK OLMUŞ; KARDEŞİMİN CESEDİNİ YEMEKLE MEŞGUL OLUP “kurtçukların ekmeğiyle” OYNAYACAĞIM AKLIMA GELİR; SUSARIM.

 

» ”Kafir” GÖRDÜĞÜMDE akidemin burnuna” CEHENNEM KOKUSU GELİR. AKİDEME KARDEŞ YAPMAK İSTEDİĞİMDE; YA CEHENNEM KULÜBÜNE ÜYE OLDUĞUNU SÖYLER YA DA “transfere” HAZIRLANIR.


» NE ZAMAN TARTIŞMAK İSTESEM HAKEMİN VE KAZANAN TARAFIN “şeytan” OLDUĞUNU DÜŞÜNÜR, TARTIŞMAYA NOKTA KOYANIN “malı götürdüğüne” İNANIRIM.

 

» DEFTERİN SAĞDAN GELMESİNİ İSTEYENLER SAĞA YANAŞMAK ZORUNDADIRLAR. SAĞA GİDEN YOL DA MUHAMMEDİ BİR ÇİZGİDEN GEÇER.

 
» YEDİRİP İÇİRDİKLERİMİZ “defterimize” ECİR OLARAK YAZILIR, YEDİKLERİMİZ VE İÇTİKLERİMİZ “tuvalete” “mok” OLARAK DÜŞER.

» NE ZAMAN KARTALA BAKSAM; ALLAH’IN “yırtıcılık” SANATINDAKİ AHENGİNİ “GAGASI, GÖZÜ, KANADI, PENÇESİ, AVLANIŞI, YUVASI VE SES’İNDE GÖRÜR; “HAYRANLIĞIMI DİLE GETİRİRİM.

 

» GÜNEŞİN BATIŞINDAN SONRA “Furkan-47” AYETİNİN ŞEHRE VE İNSAN FITRATINA, BİR YORGAN GİBİ ÖRTÜLDÜĞÜNÜ GÖRÜRÜM. HER AKŞAM “nazil” OLUR YERYÜZÜ SAKİNLERİNE...

 

» OTURUP DİNLENMEK İSTEDİĞİMDE “kalk ve uyar” AYETİNİN O AN BANA NAZİL OLDUĞUNU HİSSEDERİM. YA (İNŞİRAH-7)’Yİ YAŞAMAYA ÇALIŞIRIM, YA DA OTURDUĞUM YERDE ÇAKILIR KALIRIM.

 

» Ailem VE akrabalarım, NE ZAMAN FİSEBİLİLLAH’TA “kınamaya” KALKSALAR; “Maide-54”ün BANA TEBESSÜM ETTİĞİNİ HİSSEDER; HEM MORAL BULURUM HEM DE İMANIMI ARTIRIRIM.

 

» BİLMEDİĞİM KONUYLA KARŞILAŞTIĞIMDA İÇİMDEKİ şeytanım uyanır. KONUŞMAMI İSTER, EKMEĞİNE YAĞ SÜRMEM İÇİN... “İsra-36” NAZİL OLUR O AN. KALBİM SIKIŞIR, KULAĞIM ÇINLAR.

 

 

» AİLEM VE AKRABALARIM, NE ZAMAN FİSEBİLİLLAH’TA “kınamaya” KALKSALAR; “Maide-54”ün; “ALLAH’IN RIZASI MI YOKSA KINAYANLARIN RIZASI MI?” DİYE SORDUĞUNU HİSSEDERİM.


» ALLAH; BİZİ HER AN görür VE işitir. MELEKLER; YAPTIKLARIMIZI yazarlar. ŞEYTAN VE DOSTLARI, BİZLERİ AŞAĞI ÇEKMEK İSTERLER. KISACASI DÖRT BİR TARAFTAN kuşatılmışız.

 


» DELİ, KÖR, SAĞIR VE TOPAL GÖRDÜĞÜMDE; DİKKATİMİN ÇEKİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜR, “SANA VERDİĞİM NİMETLERİ GÖRMEN İÇİN ONLARI SAKAT YARATTIM” DİYE BİR SES İŞİTİRİM.

 

 
» CENNET’E GİDEN YOL ALLAH’IN RIZASINI KAZANMAKTAN; RIZASI DA SALİH AMELDEN; SALİH AMEL DE; NİMET’LERİ GÖRÜP TEFEKKÜR ETMEKTEN GEÇER.


 

» BAZI İBADETLERE nafile DİYEREK İÇİNİ BOŞALTMAK YERİNE, ALLAH’IN SEVDİĞİ AMELLERDEN DEYİP DEĞERİNİ ARTTIRMAK LAZIM.

 


» DİKKAT... DİKKAT!!! ALLAH’U TEALA; “GÜCÜ, BÜYÜKLÜĞÜ, MERHAMETİ VE YARATICILIĞINDAKİ SANATI İLE FARK EDİLMEK İSTİYOR.”

 

 

» NE ZAMAN kabre GİTSEM; ÖLENLERİN BENDEN FATİHA TALEP ETTİKLERİNE ŞAHİT OLUR; “SİZE ne faydası OLACAK?” DİYE SORARIM. BAĞIŞLANMALARI İÇİN DUA EDER UZAKLAŞIRIM.

 

» SÜNNETİ savunmak, DİN’DE DELİL OLDUĞUNA İNANMAK DEMEK DEĞİLDİR. SÜNNET: yaşanarak SAVUNULUR ANCAK...

 
» CENNET YOLU DİKENLERLE DOLU.. AYAĞA BATAN HER DİKEN RABB’IN RIZASINI KAZANMAK İÇİN İYİ BİR referans OLABİLİR.

 
» NE ZAMAN BİR YAHUDİ GÖRSEM, AKİDEMİN TÜYLERİ DİKEN DİKEN OLUR. HER DİKENİM KURŞUN OLUP YAĞMAK İSTER; PEYGAMBER KATİLLERİNE...

 


» NE ZAMAN SOFRAYA OTURSAM, “ÖYLEYSE İNSAN YEDİĞİNE BİR BAKSIN” “Abese-24” AYETİNİN NAZİL OLDUĞUNU HİSSEDER, SOFRAMDAKİ NİMETLERİ TEFEKKÜR EDERİM.

 
 

» DUR YOLCU!! DÜNYAYA RIZIK PEŞİNDEN KOŞMAYA GELMEDİN!!!

 

»  OLTAYA TAKILAN HER BALIK “Nahl-14” AYETİNİN HABERCİSİDİR.  NE ZAMAN BALIK GÖRSEM BU AYETİN bana nazil olduğunu DÜŞÜNÜRÜM.

 


» CENNET YOLU MUHTELİF DİKENLERLE DOLUDUR. GÜLLERLE DONATILMIŞ TÜM DİKENSİZ YOLLAR CEHENNEME ÇIKAR.

 

» NE ZAMAN OTOBÜSE BİNSEM YOLCULARI SAYAR, (»1) EKLERİM. ONUN KONTROLÜNDE OLDUĞUMU HİSSEDER, DİLİMİ zikirle ISLAK TUTMAYA ÇALIŞIRIM.

 
 

» KİMLERLE VE NE ŞEKİLDE İMTİHANA TABİ TUTULDUĞUMUZU BİLEMEZSEK, İMTİHANDA BAŞARILI OLAMAYIZ.


» EVLADINIZLA NASIL İMTİHANA TABİ TUTULDUĞUNUZU BİLİYOR MUSUNUZ?

 

 
» GÖĞSÜN KABUL EDECEĞİ 50 GR. METAL PARÇA, PEYGAMBERE KOMŞU YAPABİLİR. İŞTE O GÖĞSÜN DÜĞMELERİNİ ANCAK VE ANCAK iman açar.

 

» KUR’AN; OKUNARAK yaşanır, YAŞANARAK DA okunur.

 

» NE ZAMAN HARİTAYA BAKSAM, DÜNYAYA UZAYDAN BAKIYOR HİSSEDER, DÜNYANIN BİR TOP KADAR küçük, BİR KAĞIT KADAR değersiz OLDUĞUNU GÖRÜRÜM.

 

» KALBE GİDEN YOL “ALLAH’IN İZNİ İLE” İHLAS, TEBESSÜM, İKRAM VE HEDİYELEŞMEKTEN GEÇER. BU, DAVETTE ÇOK ÖNEMLİDİR.


» YAVRUSUNA ŞEFKATLE YAKLAŞAN BİR CANLI GÖRDÜĞÜMDE, O ŞEFKATİ YÜZ İLE ÇARPAR, ALLAH’IN KULLARINA OLAN MERHAMETİNİ GÖRMEK İSTERİM. ALGILAYAMAM ÇIKAN SONUCU.


» GÜNAHIN KAPSAMA ALANINA GİREN, günah işleyerek ÇIKAR.

 
» KASANIZ, BANKANIZ VE CEBİNİZDEKİ PARALARIN NE KADARININ fakirlerin hakkı OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ?

 

» İMANINIZ; KAZANDIĞINIZ PARAYI NİKAHINA ALIR. NİKAH ALTINDAKİ PARA EMİR ALTINA GİRMEK İSTEMEZ. HALİYLE İÇ ÇATIŞMA BAŞLAR. GÜÇLÜ OLANIN KAZANDIĞI BURADA DA GÖRÜLÜR.

 

» RESULULLAH (S.A.V.)’İN, GÜNEŞ DOĞMADAN VE BATMADAN ÖNCE, “subhanallahi ve bihamdihi” DİYEREK ALLAH’I ZİKRETTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?.. E ARTIK ÖĞRENDİNİZ.

 
» VÜCUTTAN ÇIKAN HER “sivilce”, CEHENNEM GIDASININ HABERCİSİDİR... BUNDAN TİKSİNDİNİZ DEĞİL Mİ?

 

 

» DALINDAN DÜŞEN BİR YAPRAK GÖRDÜĞÜMDE YAPRAĞIN, ALLAH’TAN İZİN ALDIĞINI, ALLAH’IN O AN FAALİYETTE OLUP İZİN VERDİĞİNİ VE HER ŞEYDEN HABERDAR OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRÜM.

 

» RUHLAR ALEMİNDEYKEN RABBİNİZE NE SÖZ VERDİĞİNİZİ VE SÖZÜNÜZE NE KADAR SADIK KALDIĞINIZI DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ HİÇ?

 
 
» ŞEYTANIN NEREDEN, NE ZAMAN VE NASIL ZARF ATTIĞINI BİLMEYENLER, GELEN TÜM ZARFLARI AÇARLAR.

 

» İMTİHANIMIZ; “İMAN, SABIR VE ŞÜKÜR” ÜÇGENİNDE GEÇER. ÜÇGENDEKİ İÇ AÇILAR TOPLAMI ALLAH KATINDAKİ DEĞERİMİZİ GÖSTERİR.

 

 

» NE ZAMAN BOŞ OTURSAM SAĞIMDAKİ MELEĞİN, KALEMİYLE DÜRTEREK; “ALLAH, BOŞ OTURANLARI SEVMEZ” DEDİĞİNİ İŞİTİR, HAREKETE GEÇERİM.

 

 

» ÖLÜMDEN KAÇACAĞINIZ HER DELİK, AZRAİL (A.S) İLE RANDEVULAŞTIĞINIZ YERDİR.

 

u   GÜNDE EN AZ KIRK DEFA OKUDUĞUNUZ FATİHA’NIN NE MANAYA GELDİĞİNİ HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

 

 

» GELEN DİLENCİLERE, “Allah versin” DİYENLERE SORARIZ:- SAHİ SİZE KİM VERİYOR? HI.

 

» İŞLEDİĞİNİZ GÜNAHLARI GİZLEYEN ALLAH’U TEALA SİZLERDEN BİR ŞEYLER İSTİYOR OLABİLİR Mİ?

 

 
» SAÇLARIMIZ HER GEÇEN GÜN RENK TRANSFER EDER KEFENİMİZDEN. GÜN GELİR KEFENİMİZ RENKSİZ KALIR. İŞTE BU KEZ BEDENİMİZ TRANSFER OLUP RENK VERİR KEFENİMİZE...

 
 

» GIYBETİNİZİN YAPILMAMASI İÇİN İNSANLARI TEHDİT EDEN ALLAH’A ÇOKÇA HAMDETMENİZ GEREK. ÖYLE DEĞİL Mİ?

 

 
» ALLAH’TAN UZAKLAŞTIĞIMIZ ORANDA ŞEYTANA YAKLAŞIRIZ.

 

» EVLATLARINIZIN SİZE “öf” BİLE DEMESİNİ YASAKLAYAN ALLAH (c.c.) SİZDEN BİRŞEYLER BEKLİYOR OLABİLİR Mİ?.

 

» NE ZAMAN ELİME TAŞ ALSAM, FİLİSTİNLİ ÇOCUKLAR GELİR AKLIMA. GÜÇSÜZ KALIR KOLLARIM KOLLARININ YANINDA.

 
 
» CENNET; TANINDIĞI ORANDA ARZULANIR, ARZULANAN ORANDA DA KULLUK YAPILIR.
 

 

» ÜMMETİN ACİLEN, GENEL VERİCİ (0-RH») KANLI MÜSLÜMANLARA İHTİYACI VAR.

 
 

» İBADETLERİN ÇIKIŞ MERKEZİ, ALINAN NİMETLERE KARŞI “TEŞEKKÜR” OLMALI.

 
» HİÇBİR İTFAİYE SÖNDÜREMEZ HASETÇİNİN AMELLERİNİ...

 


» BARDAĞIMDAKİ SÜTÜN ARKASINDA İNEĞİ, İNEĞİN ÖNÜNDE YEŞİL OTU VE MÜTHİŞ BİR SANATI GÖRÜR; “EY YEŞİL OTU BEYAZ SÜTE ÇEVİREN ALLAH’IM, SEN NE GÜÇLÜSÜN!” DERİM.

 

» DÜNYANIN; ALLAH KATINDA BİR SİNEĞİN KANADI KADAR DEĞERSİZ OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?

 

 

» “Bu tarafta” NEFSİNİ FRENLEYEN “öteki tarafta” GAZA BASAR.

 


» KÖKTEN DARWİNCİLERLE MAYMUN ARASINDA NE FARK VAR SORUSUNA; “Dil farkları var” DERİM.

 

 

 

» SAYILAMAYACAK KADAR ÇOK NİMETTEN SORGUYA ÇEKİLECEĞİZ... İŞİMİZ ZOR ŞEKERİM.

 

» SEVDİKLERİNİZE NASİHAT İÇİN HARCAYACAĞINIZ İKİ KONTÜR, SİZE ecir OLARAK GERİ DÖNER.

 
 

» HİÇ KİMSE, DİĞERİNİN YERİNE YANMAYACAK. CENNETLE ARANDAKİ FİTNELERİ İYİ TANI MÜSLÜMAN!!!

 


» NE ZAMAN BOŞ KONUŞSAM ÖTEKİ TARAFTA TEKRAR DİNLETİLECEĞİ AKLIMA GELİR. UTANIRIM RABBİMDEN VE SALİHLERDEN.


» BU “tarafta” NE EKERSEK “öteki” TARAFTA ONU BİÇECEĞİZ. AKILLI ÇİFTÇİ ÇOK ÜRÜN ALACAĞI FİDANLAR DİKER.

 


» OKUDUĞUM FATİHA’LARIN ÖLMÜŞLERE NASIL BİR “prim” VERDİĞİNİ HÅLÅ ANLAYABİLMİŞ DEĞİLİM.

 


» SOYDUĞUM ELMANIN İÇİNDEKİ KURTÇUĞU GÖRDÜĞÜMDE, ALLAH’IN “rezzak” SIFATINI DÜŞÜNÜR; “RIZKIN BURAYA KADARMIŞ DOSTUM” DER KURTÇUĞUN EKMEĞİYLE OYNARIM.

 

 
» KALPLER ANCAK ALLAH’I ZİKRETMEKLE HUZUR BULUR. ACIR VE ÜZÜLÜRÜM, HUZURU müzikte BULANLARA...

 

» CENNET, SANTRANÇTAKİ “şah” GİBİDİR.“Mat” ETMEK İÇİN HİÇBİR TAŞI KURBAN ETMEKTEN, KAÇINMAYIZ. GEREKİRSE “Vezir”İ VERİRİZ, şah’IN ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİN.

 

» TEMBEL BİR KARINCAYA RASTLANILAMAMASI “Sünnetullah’ın” TAVİZSİZ VE MÜKEMMEL İŞLENDİĞİNİ GÖSTERİR.

 
» NE ZAMAN; “ALLAH’IM, SEN AYAKLARIMI SABİT KIL” DİYE DUA ETSEM “Muhammed-7” AYETİNİN KULAĞIMA BİR ŞEYLER FISILDADIĞINI İŞİTİRİM.

 

 

 

» CEHENNEM’DE BİR SÜRE YANDIKTAN SONRA CENNETE GİRECEĞİZ DİYENLERİN; CEHENNEM AYETLERİNİ BİR KEZ DAHA okumalarını TAVSİYE EDERİZ.

 
 

» YAPILAN DUALAR “aspirin” GİBİDİR. “güç” ÜNE İNANDIĞIN ORANDA FAYDA VERİR.

 

» KÜFRE VE ŞİRKE DÜŞEN KİŞİ; TÖVBEYLE ÇIKAR ANCAK CEHENNEM ÇUKURUNDAN.

 
 

» “MOSKOVA’LI BİR ŞAHIS CENNET’E, MEKKELİ BİR ŞAHIS CEHENNEME GİREBİLİR.” DİYE DÜŞÜNEN, NE GÜZEL DÜŞÜNMÜŞ.

 

»  NE ZAMAN “bastona emanet” BİR YAŞLI GÖRSEM, “NEREDEEEN NEREYE” DER “Hacc-5”i OKUMAYA ÇALIŞIRIM.

 
 

» NE ZAMAN TRAFİK KAZALARI GÖRSEM; ÖLDÜRENİN; “EMNİYET KEMERİNİN TAKILMAMASI YA DA SÜRATİN FAZLA OLMASININ” OLMADIĞINI DÜŞÜNÜRÜM. İNSAN ECELİ İLE ÖLÜR.

 
» “MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR” DERLER. EĞER KAFAMIZ YARILMAMIŞSA, BİZLERDEN İYİ “kasnak” ÇIKAR.

 

 

»  NE ZAMAN “ÖRÜMCEK AĞINA TAKILMIŞ BİR AV” GÖRSEM KURTARMAYA ÇALIŞIRIM. DEDEMİN, ‘KİMSENİN EKMEĞİYLE OYNAMA EVLAT’ DEMESİYLE GERİ ADIM ATARIM.

 

» “Pimi çekilmiş” BİR AKİDEYİ CENNETTEKİ HURİLERDEN BAŞKA HİÇ KİMSE SAKİNLEŞTİREMEZ.

 

 
 

» “VERDİĞİM BUNCA NİMETLERE KARŞILIK NE YAPTIN?” SORUSUNA CEVABINIZ HAZIRSA İŞİNİZ KOLAY. Hazırsa tabi!!

 

» ZAMANINDA YAPILMAYAN İBADETLER “Cezaya kalabilir.”

 
 
 

» TÜRBE ZİYARETLERİNE GİDİP DE “İYYAKENA’BUDU VE İYYAKENESTAİN” DEMEK, ALLAH’A YAPILAN EN BÜYÜK HAKARETLERDENDİR.

 


» ADINIZA ALDIĞINIZ MÜLKLERİ VASİYETİNİZE YAZMANIZ, DÜNYA MALINA YENİ BİR BAKIŞ AÇISI KAZANDIRABİLİR.

 

» İŞİTTİĞİ HÜKÜMLERİ ÖNCE “aklına” VURANLAR, ÖTEKİ TARAFTA “dizlerine” VURURLAR.

 

» DÜNYANIN HER TARAFINDA “cehenneme” ÜCRETSİZ ARABALAR KALKAR. BİLETLER “ŞEYTAN”DAN.

 
 

» CENNETE GİDEN YOL, ALLAH’I, PEYGAMBERİ, CENNETİ, CEHENNEM VE KUR’AN-I TANIMAKTAN GEÇER.

 

» AMEL DEFTERİNİN SAĞDAN UZATILMASI İÇİN SAĞIMIZDAKİ MELEĞİ MEŞGUL! EDECEK AMELLER İŞLEMEK LAZIM.

 

 » SOFRANIZDAKİ NİMETLERİ HAZIRLAYIP İKRAM EDENİN RABBİNİZ OLDUĞUNU VE TEŞEKKÜRÜ DE ÖNCE RABBİNİZE SONRA DA “ARACI EL”E YAPMANIZ GEREKTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?
 

 

» DEFTERİ DÜRÜLENLERİN ARKASINDA: “-Kurtuldu!” DİYENLER; KABİR SORULARININ kek, KABİR AZABININDA iki tokatlık OLDUĞUNU ZANNEDİYORLAR.

 

» İNSAN DÜŞMANI OLAN ŞEYTAN “emekli” OLMADI.

 

» MİLYONLARCA ÇEŞİT CANLI YARATIP İNSANLARA “VİTRİNLEYEN” ALLAH-U TEALA “fark edilmek” İSTİYOR OLABİLİR Mİ?


 

» İSLAMIN YASAKLADIĞI AMELLERE “haram” OLARAK DEĞİL DE, ALLAH’IN “sevmediği ameller” OLARAK BAKILMALI.

 


» BOZUK OLAN “akide”, ÜZERİNE BASILMIŞ MAYIN GİBİDİR. BU CİNS MAYINLAR “öteki” TARAFTA PATLAR.

 

» PORTAKAL VE KARPUZUN, MEVSİMLİK DAMAK ZEVKİNİZE GÖRE YARATILMIŞ OLMASI DİKKATİNİZİ ÇEKTİ Mİ HİÇ?

 

 
» CEHENNEME GİDEN FİRMALARDAN, “Dünya sevgisi” FİRMASI, HÅLÅ EN KÖKLÜ FİRMA OLMA ÖZELLİĞİNİ KORUYOR.

 

 
» YERDEKİ VE GÖKTEKİLERİN HİZMETİMİZE VERİLMESİNDEKİ sır NE ACABA?

 

» CEHENNEM, HASTA OLAN AKİDELERİN “tedavi merkezi”DİR. CEHENNEMDE MASAYA YATIRILMIŞ HİÇBİR AKİDEZEDENİN SAĞ ÇIKTIĞI GÖRÜLMEMİŞTİR.

 
 

» TUVALETİNİZİN “gelme” HİSSİNİ VEREN ALLAH-U TEALA SİZE BÜYÜK BİR NİMET VERMİŞ. AKSİ HALDE: “Hangi marka bez kullanacağınızı” DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ HİÇ?

 
 

Elinizdeki kitap şiir

kitabı DEĞİLDİR!

atasözü kitabı ya da deyimler kitabı da DEĞİLDİR!

 

» CEHENNEME GİDEN YOL, NEFSE VE ŞEYTANA “kulak” VERMEKTEN GEÇER.

 

 

 

» YAKINLARINIZDAN HERHANGİ BİRİNİN “ALLAH MUHAFAZA” CEHENNEM KIYISINA GETİRİLDİĞİNDE, “yanmamak” İÇİN, SİZİN “Yanmanızı” TEKLİF EDECEĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

 

 

 

 

 

 

» YAZ AYLARI, İMANIN “gözle imtihanın”DA BÜTÜNLEMEYE KALMA İHTİMALİ YÜKSEK OLAN AYLARDIR.

 

 

 

» NAMAZIN NİÇİN KILINMASI GEREKTİĞİNİ BİLMEYENLER, NAMAZLARINDA GEVŞEKLİK GÖSTERİRLER.

 

 

 

 

 

» ÖLÜM TARİHİNİZİ GİZLİ TUTAN ALLAH’A NE KADAR HAMDETSENİZ AZ GELİR KANAATİNDEYİM.

 

 

 

» “Bakara-126”da “EY MUHAMMED” KULLARIM SANA, BENDEN SORARLARSA...” DİYEN ALLAH-U TEALA “TANINMAK” İSTİYOR OLABİLİR Mİ?

 

 

 

 

 

 

» BU “TARAFTA” YATIRIMINI “cehenneme” YAPANLARA “ÖTEKİ” TARAFTA KİŞİYE ÖZEL TAPU “soldan” UZATILIR.

 

 

 

» CEHENNEM GÜZERGÅHINDA TANIDIK SİMALARIN ÇOKLUĞU SİZİ ÜMİTSİZLİĞE DÜŞÜRMESİN.

 

 

 

 

 

 

 

 

» NEFSİMİZ, şeytanın dini ÜZERİNEDİR.

 

 

 

» AKLINI “KUR’AN VE SÜNNET’E” YATIRIM YAPANLAR İYİ ‘prim’ ALIRLAR.

 

 

 

 

 

» KUR’AN’IN KALBİ OLAN AYET-EL KÜRSİ’NİN NE MANAYA GELDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

 

 

 

» ÖLÜLERE OKUDUKLARI YASİN SURESİNDE; BİR TANE BİLE ÖLÜLERİN FAYDALANDIĞI AYETLERE RASTLANILAMAMASI OLDUKÇA DÜŞÜNDÜRÜCÜ.

 

 

 

 

 

» ŞEYTANIN ‘dikkatini’ ÇEKEN BİR AMEL İŞLEDİĞİNİZDE “AMELİNİZİN MUHAFAZASI” İÇİN ALLAH’A DUA EDİNİZ.

 

 

 

» SALİH BİR AMEL İŞLEDİĞİNİZDE, NEFSİNİZ ‘gıdıklanıyorsa’ EĞER; GIDIKLAYAN ELİN “ŞEYTAN” OLDUĞUNU UNUTMAYIN.

 

 

 

 

 

 

» TUTTUĞUNUZ TAKIMIN ATTIĞI HER ŞUT, ZAMANINIZIN KALESİNE GOL OLARAK DÜŞER.

 

 

 

» ÖLÜMDEN KAÇMAKLA ÖMÜR UZAMAZ. ÖLÜME KOŞMAKLA DA ÖMÜR KISALMAZ... İNSAN VAKTİNDE ÖLÜR.

 

 

 

 

 

 

» ŞEYTAN HER ZAMAN KÖTÜLÜĞÜ EMRETMEZ. BAZEN SALİH BİR AMELİNİZE “vesvese” VEREREK, “ACABA?” DEDİRTİR. ADI ÜSTÜNDE... “Şeytan”

 

 

 

» ŞEYH’İ OLMAYANIN, ŞEYH’İ “Kur’an ve Sünnet” OLMALI...

 

 

 

 

 

» KUR’AN; AĞZI KAPATILMIŞ İLAÇ KUTUSU GİBİDİR. AÇIP İÇİNE FAYDA VERİR ANCAK, REÇETESİNİ “çerçeve” YAPANA DEĞİL.

 

 

 

» AKLINI İLAH EDENLERDE GÖRÜLEN HASTALIKLARDAN BİRİ DE SÜNNETİ İNKAR ETMEKTİR.

 

 

» MADDİ VE MANEVİ BİR HUZURSUZLUK YAŞIYORSANIZ, AMELİNİZE, “Taha-124” DE BAHSEDİLEN MİKROP BULAŞMIŞ OLABİLİR. AKİDENİZE EN YAKIN BİR TEFSİRE MÜRACAAT EDEBİLİRSİNİZ.

 

 

 

» MAKYAJLI BİR “başörtülü” GÖRDÜĞÜMDE, “TÜRBANSIZ DAHA GÜZELSİNİZ” DEMEK GELİR İÇİMDEN... DEMEM TABİİ...

 

» RIZKI ZEKAYA BAĞLAYANLAR; FAKİRLERİ GERİ ZEKALI OLARAK SUÇLAMIŞ OLURLAR.

 

 

 

» MAKYAJLI BİR “BAŞÖRTÜLÜ” GÖRDÜĞÜMDE; “BAŞINIZDAKİ BEZ, YÜZÜNÜZÜ ÇİRKİNLEŞTİRMİŞ” DEMEK GELİR İÇİMDEN.

 

 

» PAMUK ELLERİN CEBE GİRME SÜRESİ, GAYBA İMAN ORANINDA SÜRAT KAZANIR.

 

 

 

 

 

 

» SECDEDE KALIŞ SÜREMİZ, KULLUKTAKİ SABRIMIZI GÖSTERİR.

 

 

 

 

 

» NE ZAMAN “rızık endişesi” HİSSETSEM “BETON BİNALAR ARASINDA 8 YAVRULAYAN KEDİDEN UTANIR, “KEDİ KİME GÜVENEREK YAVRULUYOR?” DİYE MIRILDANIR, ENDİŞEMİ GİDERMEYE ÇALIŞIRIM.

 

» ŞU AN ŞEYTANINIZI KONUŞTURMAK İSTİYORSANIZ, KASANIZDAKİ, YA DA BANKANIZDAKİ PARANIN EN AZ YARISINI infak etmek İÇİN NİYETLENİN. “GELEN NEGATİF FİKİR; ŞEYTANDANDIR.”

 

 

» FAKİRLİK KORKUSUYLA ÇOCUKLARINI ÖLDÜREN CAHİLİYE DEVRİ İLE; “BAKAMAM” KORKUSUYLA; “ÇOCUK DÜŞÜNMÜYORUZ” DİYEN ÇAĞDAŞ CAHİLİYE ARASINDA NE FARK VAR?

 

 

» KUSURLARINIZIN ARAŞTIRILMASINI YASAKLAYAN ALLAH’A NE KADAR HAMDETSENİZ AZ GELİR KANAATİNDEYİM.

 

 

 

» ŞEYTAN, HİÇBİR ZAMAN YANDAŞLARININ MAHALLESİNDE “bekçilik” YAPMAZ.

 

 

 

» ŞEYTAN, ZAAFLARINIZA YAKIN BİR YERE yuva YAPAR.

 

 

» NE ZAMAN “böcek” GÖRSEM, KABRE KONULDUĞUMDA KENDİSİ İÇİN EN AZ ALTI AYLIK GIDA STOKU OLACAĞIM AKLIMA GELİR. AYAKLARIMLA EZMEK GELİR İÇİMDEN. EZMEM TABİİ...

 

 

 

 

» SALİH BİR AMEL İŞLEMEK NASIL BİR MEZİYETSE, İŞLENEN AMELLERİ GİZLEMEK DE AYNI ORANDA MEZİYETTİR.

 

 

 

 

 

» İNSAN DÜŞMANI ŞEYTAN DER Kİ: CENNET’E GİDEN YOL, “CESEDİMİ ÇİĞNEMEKTEN GEÇER” NE MUTLU O ŞEYTAN KATİLLERİNE!!!

 

 

 

» İŞLENEN SALİH BİR AMEL, KAFESE KONULMUŞ KUŞ GİBİDİR. KALDIKÇA BÜYÜR, UÇTUKÇA KAYBOLUR.

 

 

 

 

» KALP DÖRT KANALDAN BESLENİR: “AKIL, DİL, GÖZ VE KULAK.” KANALLARDAN BİRİ TIKANDIĞINDA, KALP KRİZ GEÇİRİR.

 

 

 

» RABBİ’NE KARŞI KİBİRLENEN İNSANLARIN TUVALETTEKİ HALLERİNİ DÜŞÜNEBİLİYOR MUSUNUZ?

 

 

 

 

» NE ZAMAN “kuş” GÖRSEM, “Nahl-79”un HAVADA SÜZÜLDÜĞÜNÜ HİSSEDER, RABBİMİN ‘SANATINI VE BÜYÜKLÜĞÜNÜ’ O KUŞ ÜZERİNDE GÖRÜR; “SEN NE GÜZEL YARATICISIN ALLAH’IM DERİM.

 

 

 

» İSLAM’DA EVLİLİK, BİR’DEN DÖRDE ÇIKARILMADI. ÇOK EVLİLİKTEN DÖRDE indirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

» HANGİ TAKIMI TUTARSANIZ TUTUN, KAYBEDEN TARAF SİZ; KAZAN TARAF; ‘içinizdeki şeytan’ OLACAKTIR.

 

» CİHAD; İMANIN ÇEKAP’I... ŞEHADET; ÇIKAN SONUÇ.

 

 

» BÜYÜK KULLUK... BÜYÜK NİMET; “Şehadet.”

 
 

» MİLYONLARCA GÖZ, KULAK VE AKIL, BİR ‘TOP’A ODAKLANIYOR. ALLAH’IM SEN AKLIMI KORU!!!

 
 

» HER İNSANIN GÖLGESİ “Kabre” DÜŞER. BU ÇUKURLAR KİMİNE ÇOK YAKIN KİMİNE DE UZAKTIR. AMA HER GEÇEN GÜN ÇUKURUMUZA YAKLAŞMAMIZ ZEVKLERİMİZİ KURSAĞIMIZDA BIRAKIYOR.

 

 

u» MÜREKKEBİNİ KANINDAN ÇEKEN ALİMLER, KALPLERE HİTAP EDERLER...

 

» KUR’AN; HERKESİN DİLİNDEN ANLAR. İNSANLAR DA KUR’AN’IN DİLİNDEN BİR ANLAMAK İSTESELER!!!

 
 
 

» İŞLEDİĞİMİZ GÜNAHLAR, YA ALNIMIZA YAZILSAYDI?..

 

 
» SİZE; GÜNDE EN AZ KAÇ AYETİN NAZİL OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ HİÇ?

 
 
 

» MEYVELERDE İKİ FARKLI VİTAMİN VARDIR: BİRİ YARATILIŞINDAKİ TEFEKKÜRDE, DİĞERİ; KENDİSİNDE... BİRİ ‘bu tarafta’ FAYDA VERİR, DİĞERİ öteki tarafta...

 

 
» SINAV; çetin... SORULAR; kazık... ÇÖZMEYE ÇALIŞTIKÇA ZORLAŞIYOR, ZORLAŞTIKÇA DA GERİ ADIM ATIYORUZ. ŞARJIMIZ YETERSİZ KALIYOR. İLAHİ KİTABIMIZ, “Şarj yaparım” DİYOR.

 

 

» VÜCUDA İSABET EDEN MİKROP, EN KÖTÜ İHTİMALLE ÖLDÜRÜR. MİKROP YA AKİDEYE BULAŞMIŞSA!

 
 

» PARANIZI KAYBETMEKLE DÜNYANIN SONU GELMEZ... AMAA KAYBOLAN AKİDENİZ İSE İŞTE O ZAMAN ‘CEHENNEM’İN SONU GELMEZ...’

 
 

» HZ. ÖMER (r.a)’nun YANINDA; “sadece Kur’an bana yeter” DİYEN BİR VATANDAŞIN HALİNİ DÜŞÜNE BİLİYOR MUSUNUZ?

 
 

» ABDEST, MÜ’MİNİN SİLAHI... NAMAZ, NAMLUDAKİ KURŞUN...

 

»  ALLAH İÇİN AKITILAN GÖZYAŞLARI, KALBİN; ‘ruh’ POMPALAMASINI SAĞLAR:

 

» NE ZAMAN “kahkaha” PATLATSAM “CENNETLE Mİ MÜJDELENDİN?” DİYE BİR SES İŞİTİR mor OLUR SUSARIM.

 

 

»  ALLAH İÇİN AKITILAN GÖZ YAŞLARI, TIKANAN DAMARLARI AÇAR... HANGİ DAMAR DAYANIR KANIN TOPRAĞA OLAN AŞKINA?

 
 

» DİKKAT, DİKKAT!! Tesadüfi ölüm YOKTUR. NASIL YAŞARSANIZ ÖYLE ÖLÜRSÜNÜZ.

 
 

» ALLAH İÇİN AKITILAN GÖZYAŞLARI GÜNAHLARA DÖKÜLÜR. NE KADARINI MI SİLER? “ALLAHU ALEM”

 

 
»  HAVADAKİ UÇAĞA BAKIP DA KUŞTAKİ SANATI GÖREMEYEN GÖZLERE; KUŞUN ‘çiş’ YAPMASINI İSTERİM.

 
» ÜZERİNİZE KONAN HER SİNEK, ‘ALLAH’TAN BAŞKA TAPILAN TÜM İLAHLARIN GÜCÜNE MEYDAN OKUYAN BİR AYETTİR.

 


» DALINDAN KOPARDIĞINIZ GÜL İÇİN: “AMAN ALLAH’IM NE KADAR DA GÜZEL KOKUYOR..!” DEMEKLE TEFEKKÜR ETMİŞ SAYILMAZSINIZ. “NE GÜZEL YARATMIŞSIN ALLAH’IM” DEMEKLE, BELKİ...

 

» AKİDENİN KONTROLÜNDEKİ PARA; HARCANDIKÇA ÇOĞALIR, BİRİKTİRDİKÇE AZALIR!!!

 


» BİRBİRLERİNİ HARCAMAK İSTEYEN İMAN VE PARA... BİRİ CENNETİN SÜSÜ, DİĞERİ DÜNYANIN... BİRİ “öteki” TARAFA YATIRIM YAPMAK İSTER, DİĞERİ ‘bu tarafa’... KİM KİMİ HARCARSA!

 

» İMAN, GÖZYAŞI İLE BESLENİR. “GÖZYAŞI PINARI” DA KAYNAĞINI TEFEKKÜRDEN ALIR.

 
 

» “Kurtarma yazılısı” OLMAYAN BİR SINAVDAYIZ. ‘SONRA ÇÖZERİZ’ DEDİĞİMİZ SORULAR İÇİN VAKİT YETMEYEBİLİR!!

 

» KENDİLERİNE VERİLEN NİMETLERİ GÖREMEYENLER, ‘tefekkür’ DERSİNDEN SINIFTA KALIRLAR.

 

 
» KILDIĞIMIZ NAMAZLAR, OKUDUĞUMUZ KİTAPLAR UZATTIĞIMIZ SAKALLAR, SAKIN OLA BİZLERİ ALDATMASIN. ÇÜNKÜ YAPMAMIZ GEREKEN İŞLER YAPTIĞIMIZ İŞLERDEN ÇOK DAHA FAZLA...

 

» İMANIN HESABINDAN ÇEKİLEN PARA, HİÇBİR BANKADA GECELEMEZ.

 
 
» İNSAN FITRATINA HİTAP ETMEYEN HİÇBİR SİSTEM BAŞARILI OLAMAZ.

 

 

» VAKTİ DOLMAYANIN İNTİHAR GİRİŞİMİ ÖLÜM İLE SONUÇLANMAZ.

 
 

» İNSANLARIN EN İYİ ŞEKİLDE NASIL YAŞAYACAKLARINI EN İYİ BİLEN, İNSANLARI YARATANDIR.

 


» HİDAYETİNE VESİLE OLDUĞUNUZ KİŞİNİN YAPACAĞI TÜM SALİH AMELLERİN DEFTERİNİZE YAZILACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ? E NE DURUYORSUNUZ?

 
 

» Ümitsizlik, AKİDENİN KAN KAYBETME HALİDİR.

 

»  NAMAZ, KAFESTEKİ KUŞ GİBİDİR. BİR KAÇTI MI BİR DAHA DA DÖNMEZ.

 


»  YEŞİL OT, İNEK VE TERTEMİZ BİR SÜT. BU MÜTHİŞ SANATI, ÖNCE “Nahl” SÛRESİNDE SONRA DA BARDAĞIMIZDAKİ SÜTTE GÖRÜP OKUMAK MÜMKÜN.

 


» EVLATLA İMTİHANI KAYBEDENLERİN SLOGANI, “ÇOCUKLARIM İÇİN VARIM! HER ŞEY ÇOCUKLARIM İÇİN VE KENDİMİ ÇOCUKLARIMA ADADIM!”

 

 
» ”Ecir avcısı” DIŞINDA, HİÇBİR AVCI CANINI YEM OLARAK SUNMAZ.

 
 

» KEFENİN BEYAZ OLMASI GÜNAHLARI PAKLAMAZ. NİCE KEFENLER VARDIR “sürpriz” YAPAR CEHENNEM SAKİNLERİNE...

 

» İNFAK AYETLERİNİN KOL GEZDİĞİ BİR DÖNEME GİRDİK. Yatırımcılara DUYRULUR.

 

 

» DİNSİZ GÜN VE GECE YOKTUR! HAFTANIN HER GÜNÜ KUR’AN OKUYUP İBADET YAPABİLİRSİNİZ. HANGİ MEZHEPTEN OLURSANIZ OLUN; DİNEN HİÇBİR SAKINCASI YOKTUR.

 

» ALLAH’IN RIZASI VE ÇOCUKLARINIZIN GELECEĞİ İÇİN AYIRDIĞINIZ ZAMANI VE YAPTIĞINIZ FEDAKARLIKLARI YÜZDELİĞE VURUN. ÇIKAN SONUÇ SEVGİ VE KULLUĞUNUZUN ‘emar’IDIR.

 

» O ZAMANIN SARHOŞLARI ALLAH VE RESULÜ’NÜ SEVİYORLARDI. ŞİMDİNİN AYYAŞLARI TANIMIYOR BİLE... BUNLARIN AKİDELERİ DE ALKOLİK!..

 

» İNTERNET İÇİN “TEKNOLOJİ HARİKASI” DEDİKLERİNDE CİNLERİM TEPEME ÇIKAR. -ALLAH’IN HARİKA NİMETLERİNDEN BİRİDİR KARDEŞİM!!” DER, TEPEMDEKİ CİNLERİ AŞAĞI ÇEKERİM.

 

» GENÇ YAŞTA YAZILAN VASİYET DÜNYA SEVGİSİNİN ÖNÜNÜ TIKAYABİLİR.

 

 

» CEHENNEMİ İYİ OKUYANLAR, CENNETE YAKLAŞIRLAR. CENNETİ OKUYANLAR DÜNYADAN UZAKLAŞIRLAR.

 
 

» CİHAD; İMANIN ‘emar’ıdır.

 


» GENÇ YAŞTA YAZILAN VASİYET İHLAS YÜKLÜDÜR... GENÇ İKEN YAPILAN HAC YOLCULUĞU GİBİ...

 

» İMANINIZIN HESABINA YATIRILAN PARA, BİR’E YEDİ YÜZ VERİR.

 

» SORARIM DARWİNCİLERE; “DEDELER GÜNÜ DÜZENLEYİP KAÇ OTOBÜS KALDIRIYORSUNUZ ORMANLARA?

 


» “Aç insan inançlarından yer” DER BİR DÜŞÜNÜR... ÜLKEMİZDE NİÇİN ENFLASYON VAR? SORUSUNUN CEVABINI OKUYABİLDİNİZ Mİ?

 

 

» GENÇ YAŞTA ÖLÜMÜ DÜŞÜNMENİZ EVDEKİLERİN CANLARINI SIKABİLİR. BU SİZİ ÜMİTSİZLİĞE DÜŞÜRMESİN. UNUTMAYIN Kİ ÖLÜMÜ HATIRLAMA NİMETİ YAŞLILARA MAHSUS DEĞİLDİR.!!

 


» NE SARIMSAK KOKUSUNDAN TAVİZ VERDİ, NE DE KEÇİ, SESİNDEN... AMA ŞEREFLİ YARATILAN İNSANOĞLU HEM ŞEREFİNDEN TAVİZ VERDİ HEM AKİDESİNDEN.

 


» FİSEBİLİLLAHTA DÖKÜLEN BİR DAMLA KAN, HEM GÜNAHLARI DÖKER HEM DE ÖTEKİ TARAFTAKİ BEDENE HAYAT VERİR. MÜTHİŞ BİR TİCARET OLSA GEREK...

 


» ÜMİTSİZLİK, ALLAH’IN RAHMET, TEVVAP VE ĞAFUR SIFATLARINA İNANAMAMA HALİDİR.

 

» ALLAH (c.c), CENNET VE CEHENNEM GEREĞİ GİBİ TANINMAZSA  KORKU VE ÜMİT DENGESİ YAKALANAMAZ.

 

 

» ÇOBANINI İYİ TANIYAMAYAN SÜRÜYÜ DE KURT KAPAR.

 

» KUR’AN VE SÜNNET; İKİ PARÇAYA AYRILMIŞ DEFİNE HARİTASI GİBİDİR. BİRARAYA GETİRİLDİĞİNDE ANCAK ‘ONA’ ULAŞIR.

 

»  KUR’AN; YAŞANTIYA ASILARAK ‘Şeytanı savar.’ DUVARLARA ASILARAK DEĞİL!!


 

» YOL KENARLARINDAKİ TRAFİK LEVHALARI BANA AYETLERİ HATIRLATIR. GÖZDEN KAÇAN BİR LEVHA KAZAYA SEBEP OLABİLİR.

 

» DARWİNCİLERE BAKTIĞIMDA, DARWİN BEY’E HAK VERESİM GELİR!..

 
 

» NE ZAMAN KABURGALARIMI YOKLASAM, AKLIMA İKİ METRE ALTTAKİLERİN TEK TİP HALİ GELİR. KİM BİLİR NE ZAMAN, DERİM...

 
» EVLATLARIM İÇİN VARIM DİYEN BİR BABA; “Evlatla imtihanı kaybedenler” KULÜBÜNE ÜYE OLUR.

 
» GENÇ YAŞTA ÖLÜMÜ DÜŞÜNMEK DÜNYA VE İÇİNDEKİLERİNE MEYDAN OKUMAKTIR.

 
 

» ALLAH (c.c) SANATIYLA ÖVÜLMEK İSTER... SANATI ÖVMEKLE SANATKÅRI ÖVMÜŞ SAYILMAYIZ...

 
 

» ÖLÜM; RUHUN BEDENİ TEK CELSEDE BOŞAMASIDIR.

 

 

» CENNETTE BİR METRELİK YERİMİZ OLSUN YETER, DİYENLER İMAN VE AMELLERİNİ BİR KEZ DAHA GÖZDEN GEÇİRSİNLER.


» ALLAH’IN İSİM VE SIFATLARINI ‘TABİATTA’ OKUYAMAYANLAR, ALLAH’I GEREĞİ GİBİ TANIYAMAZLAR.

 

 

» DAVAMIZIN YENİ ÖMER’LERE, BİLAL’LERE, ALİ’LERE, BEKİR’LERE İHTİYACI VAR! İSMİNİZ NE OLURSA OLSUN, AKİDE VE YAŞANTINIZIN ADLARI ONLARINKİ GİBİ OLSUN.
 

» KENDİ BEDENİNİ ÖLDÜREN, GÜNAHKAR; AKİDESİNİ ÖLDÜREN, KÅFİR OLUR. DEMEK Kİ EN BÜYÜK CİNAYET AKİDE CİNAYETİ...


» TEKFİRCİLERİN DİKKATİNE!! Cehalet özürdür. HER KÜFÜR AMELİ SAHİBİNİ KAFİR YAPMAYABİLİR.

 


» İYİ BİR KUL OLMANIN YOLU DOĞRUYU YANLIŞTAN AYIRMAKTAN GEÇER. İŞTE BU BASİRETİ YAKALAMAK (ENFAL-29)’U İYİ ETÜT ETMEKLE MÜMKÜN OLUR ANCAK.

» RAHMET AYETLERİ MÜSLÜMANLARA, AZAP AYETLERİ DE KAFİRLERE İNMİŞ... BÖYLE BİR ŞEY YOK YANİ!!!

 

 
» ŞÖYLE YAPMASAYDIM, BÖYLE OLMAZDI DİYENLERE SORARLAR; MADEM BİLİYORDUN NİÇİN YAPTIN? ÖYLE YA!

 

» KÅFİR, BARUTUN GÜCÜNE İMAN ETTİ VE ONA DAYANDI. SEN BARUTA O GÜCÜ VERENE TEVEKKÜL ET, ON SIFIR ÖNE GEÇ.

 
 

» ÖLÜMÜN KENDİLERİNE UĞRAMALARINI BEKLEYENLER İLE ÖLÜMÜN PEŞİNDEN KOŞANLARIN YAŞAYIŞLARI DA FARKLIDIR, CENNETLERİ DE...

 
 

» ‘ŞÖYLE YAPMASAYDIM BÖYLE OLMAZDI’ DEMEK; LEVH-İ MAHFUZDAKİ YAZILANLARI OKUYABİLİRİM İDDİASINDA BULUNMAKTIR. “ALLAH MUHAFAZA”

 
 

» AÇ KALIRIM KORKUSUYLA DİNİNDEN TAVİZ VERENLER, PATRONLARINI YA DA DEVLETİNİ RIZIK VERİCİ OLARAK GÖRÜRLER. OYSA Kİ BU; TEPEDEN TIRNAĞA ŞİRKTİR.


 

»  İBADET; “et” İSE, TEFEKKÜR BUNUN TUZUDUR. TUZSUZ ET NASIL TAT VERMEZSE TEFEKKÜRSÜZ İBADET DE LEZZET VERMEZ.

» NE ZAMAN GÜNAH İŞLESEM, ŞEYTANIN GÖZLERİMİN İÇİNE BAKIP DA KIS KIS GÜLEREK: “BİR SIFIR ÖNE GEÇTİM” DEDİĞİNİ DUYAR GİBİ OLURUM.

 


» DİRİLERE İNEN KUR’AN ÖLÜLERE OKUNUYOR. NE İŞ ANLAMADIM?

 

 
» BEDENE MİKROP İSABET EDİNCE, RUH, MÜLAYİMLEŞEREK KENDİNİ ALLAH’A YAKIN HİSSEDER. SAHİ BU İŞİ mikropsuz  YAPAMAZMIYIZ?

 

» GIYBET ETMEMENİN EN İYİ YOLU, GIYBETE GİDEN YOLLARI TESBİT EDİP, ARKA SOKAKTAN GİTMEKTEN GEÇER...
 

 

» ÇOCUKLARINIZI KUR’AN VE SÜNNET DERSHANESİNE YAZDIRIP CENNET FAKÜLTESİNE HAZIRLAYIN.

 
 

» ŞEYTANIN SAĞDAN YANAŞTIĞINI FARK EDEMEYENLER SOLDAN DA YERLER.

» ÇAĞDAŞ NİNNİ... ÇAĞDAŞ AFYON.. ÇAĞDAŞ MAMA..: “FUTBOL.”

 
 

» CİHAD, BEDENLERİ ÖLDÜRMEK İÇİN YAPILMAZ. CİHAD, KALBE GİDEN YOLLARDAKİ MOLOZLARI TEMİZLEYİP RUHLARA HAYAT VERMEK İÇİN YAPILIR.

 
 

» MARTIYA, KARGA; SİNEĞE DE HOROZ SESİ VERMEYEN ALLAH’A HAMDOLSUN.

 

» KUR’ANI YAŞAYARAK HATMEDENLER, ‘HATİM DUASI’NI “huri”LERİYLE BERABER OKURLAR.

 
 

» SANKİ BİR SES, FAZLA KİLOLARIMIZIN “FAKİRLERİN” HAKKI OLDUĞUNU SÖYLÜYOR. FAZLALIKLARIMIZI spor YAPIP “ter” OLARAK ATMAK YERİNE, AZ YİYİP ‘infak’ OLARAK ATMALI...

 
 
» DUA EDERKEN ARAYA ‘aracı’ KOYMAK DUANIN GÜZERGAHINI DEĞİŞTİRİR.

 
 

» NE ZAMAN DİNLENMEK İSTESEM; “MÜSLÜMAN NE ZAMAN DİNLENECEK?” SORUSUNA VERİLEN; “CENNETE İLK ADIMINI ATTIĞINDA” CEVABINDAN UTANIRIM.

 
 

CEP MESAJ KİTABI

 
KARINCA CEP KİTAPLARI: 3

Cep Mesaj Kitabı

Feyzullah Birışık

İstanbul

 Tashih

Faruk Doğan

 
Mizampaj

Hülya Aşkın

 

Kapak Tasarımı

Yunus Karaaslan

 

 

 

 

 

KARINCA YAYINLARI

Soğanağa Camii Sk. Büyüktulumba Çıkmazı

Beyem Han.No: 5/9

Beyazıt/İSTANBUL

Tel. 0212 638 46 66

 

 

CEP

MESAJ KİTABI

 

FEYZULLAH BİRIŞIK

 

 

 

KARINCA YAYINLARI

 

FeyzullahBirışık

 

1969 Malatya doğumlu. Kitaptaki adreste tekstil işiyle meşgul. Aynı zamanda Karınca Yayınları’nın da sahibi.

Sevgi Sözleri

Biz sevgimizi kır çiçekleri gibi elimizde değil, kurşun yarası gibi kalbimizde taşırız.
♥♥♥
Ne seni unutacak kadar zaman geçecek, Ne zaman seni unutturmaya yetecek, Bırakıp gitsende seni unuturum sanma, Zaman alışmayı öğretir ama unutmayı asla...
♥♥♥
Yatağını gül yapraklarıyla süsledim, Üzerini ay ışığıyla örttüm. Tüm kabusları ben aldım, bu gece tatlı rüyalar senin olsun.
♥♥♥
Cama vuran her damlada bir tek sen varsın, ne istiyorum biliyor musun her gün yağmur yağsın!..
♥♥♥
Sen gözlerimde bir damla yaş olsaydın seni kaybetmemek için ömür boyu ağlamazdım!..
♥♥♥
Seni yıldızlara benzetiyorum onlar kadar etkileyici, çekici ve güzelsin ama aranızda tek fark var onlar milyonlarca sen birtanesin...
♥♥♥
Bu dünyada iki tane kör var; biri aşkımı görmeyen Sen! Diğeri de senden başkasını görmeyen, Ben.
♥♥♥
Uykularımı aldın, gecelerimi çaldın. Mahkemeye vereceğim, hırsızdır diyeceğim. Tazminat olarak kalbini isteyeceğim.
♥♥♥
Kız dediğin İstanbul gibi olmalı, Fethi zor, Fatihi bir tane olmalı.
♥♥♥
Gözlerinden akan yaşı, Ben gönlümde siliyorum, Yerden yere vursan bile, Seni senden istiyorum.
♥♥♥
Dün geçmişte kaldı. Yarın belki olmayacak. Tek arzum geçmiş ve gelecek zamanları sende yaşamak.
♥♥♥
Elim telefonda harfler üzerinde duygular kalpte düşünceler yazıda. Ay gökyüzünde yıldızlar daha ötede ama en acısı sen orda ben burda.
♥♥♥
Dünyada birçok insan var, kimi mutlu kimi mutsuz, kimi gülüyor kimi ağlıyor. Ama tüm güzelliklere layık biri var. O da şu an mesajımı okuyor.
♥♥♥
Acı ve hüzün bir yıldız kadar uzak mutluluk ise göz bebeğim kadar yakın. Umutların gerçek, gerçeklerin mutluluk, Mutlulukların sonsuz olsun.
♥♥♥
Kaldır başını gökyüzüne bak, Milyonlarca yıldızları göreceksin. Anlamı ne biliyor musun. Yıldızlar sana olan sevgimi, Ay ise senin bir tane olduğunu gösterir.
♥♥♥
Zaman gece yarısı, Yine seni düşünüyorum, Islak gözlerimle camda Belki gelirsin diyorum. Hani bir şarkımız varya işte onu söylüyorum, Seni çok ama çok seviyorum.
♥♥♥
Sevmek yaşamak kadar güzelse, Unutmak ölüm kadar acıdır. Geçmişi unutacak kadar iraden güçlü olsun ki, Mutluluklar kapında ebedi kölen olsun.
♥♥♥
Seni ne kadar sevdiğimi bilmek istersen yere düşen her yağmur tanesini tutmaya çalış tutabildiklerin senin bana olan sevgin, tutamadıkların benim sana olan aşkımdır.
♥♥♥
Hayatında değer bir şeyin yoksa hayatının değeri de yoktur. Ya seveceksin ya da sevmeyeceksin. Ama asla seveni üzmeyeceksin.
♥♥♥
Uçurumdan düşmek üzere olsam. Ve sen orada bir dal olsan, Düşüpte ölmekten değil, Seni kırmaktan korkarım.
♥♥♥
Yaşamın, sana isabet eden şeyler değil, o şeylere karşılık senin ne yaşadığındır.
♥♥♥
Ne varsa aradığım, hep sende bulmuşum, bütün ümitler, bütün özlemler, sende Beni bende arama, Ben artık sen olmuşum.
♥♥♥
Hayat bahçemizin çiçekleridir dostlar, Sevgi ve gülücükle sulanmazsa kururlar.
♥♥♥
Yalnızlık nedir bilir misin? Biliyorsan, yanımda kal.
♥♥♥
Seni özledikçe... Bir yıldız çiziyorum, şimdi yıldızlarla dolu bir gökyüzüm var.
♥♥♥
Ağlayışım terk edip gidişine değil. Ben! sensizken, senden diye sensizliğini de sevmiştim. Sen, seninle, senide sensizliğini de alıp gittin.
♥♥♥
Artık bulutlara yazıyorum hasretimi yağmur yağınca anlarsın seni ne kadar çok özlediğimi!..
♥♥♥
Bataryası zayıf rüyalarımda, kapsama alanı dışında kalan sevgilime, şebeke hatası nedeniyle ulaşamadım, Şimdi yüreğimde ful çeken hattımla seninleyim...
♥♥♥
Ben seni deli gibi sevdim, sen beni deliyim diye sevmedin.
♥♥♥
Bizim ömrümüzde ırmaklar vardır, sularında hayallerimizi yüzdürdüğümüz, Bizim ömrümüzde dostlarımız vardır, günlerimiz ayrı geçtiğinde üzüldüğümüz.
♥♥♥
Bugün seni dünden çok, yarından az seveceğim.
♥♥♥
Gidenler yokluklarıyla değil giderken söyleyemedikleri sözler yüzünden hüzün verirler!
♥♥♥
Gözler uzaklıklar değil bazen de göze alamadığımız yakınlıklar acıtır.
♥♥♥
Her seven bir kahramandır ve insan sevebildiği kadar insandır.
♥♥♥
Seni saçaklarda titreyen serçenin kanat çırpması kadar masum ve bir anne duası kadar içten seviyorum.
♥♥♥
Üzüntülerin kumsaldaki ayak izleri kadar hafif, sevinçlerin okyanuslar kadar derin olsun.
♥♥♥
Seni her kum tanesini sayacak kadar değil, her kum tanesine adını yazacak kadar çok özledim..

Ramazan Bayramı

Mübarek Ramazan Bayramını sevdiklerinizle beraber sağlıklı ve huzur içinde geçirmenizi dileriz. Bayram tüm insanlığa hayırlı olsun!Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmetle ve şefkatle dolu günlerin en değerlilerinden olan Ramazan Bayramınız kutlu olsun.

Bir bayram gülüşü savur göklere, eski zamanlara gülücükler getirsin öyle içten samimi, gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. İyi Bayramlar.Bir Ramazan Bayramı daha geldi. Bu bayramın öncelikle milletimize, İslam alemine ve de insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah'tan diliyoruz. Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice bayramlara..Bugün Bayram! Mübarek Ramazan Bayramı Tüm insanlar birbirlerine daha çok yakınlaşsın, dargınlıklar ortadan kalksın, kardeşlik ve dostluk duyguları daha da kuvvetlensin. Tüm insanlar neşe ve mutluluk denizinde yüzsün. Bugün sevinç günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Ramazan Bayramı'nı doya doya yaşayalım. Hayırlı bayramlar.

Her ilkbaharda gelinciklerin en güzel başlangıçları müjdelemesi gibi, bu bayramın da sana ve ailene mutluluk ve neşe getirmesini diliyorum... İyi bayramlar!
Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice bayramlara...Benim ömrümde ırmaklar vardır sularında hayallerimi yüzdürdüğüm, benim ömrümde sevdiklerim vardır bayramlar ayrı geçince üzüldüğüm. Bayramınız mübarek olsun!
Ramazan Bayramı.nın ulusumuzun diriliğine, mazlumların kurtuluşuna, insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olmasını dileriz.

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Bu değerli Ramazan Bayramında, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.

Bayram sabahları, demli bir çay, su böreği, bayram şekerleri, şeker isteyen çocuklar, Ramazanlık hayvanların sesleri, bir telaş bir koşturmaca. Köprü hep kalabalık, bayram programları, kolonya ikramları, bayram harçlıkları, uzun bayram tatilleri, ev gezmeleri, kısa hal hatır sormalar, el öpenlerin çok olsunlar ve daha bir dolu küçük ayrıntı. Hayatın üzerindeki 'pause' düğmesine dokunun... Kısa bir süre için hayatı durdurun. Mutlu bayramlar... Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun. Ramazan Bayramınız hayırlara vesile olsun.

Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, duaların kabul olsun bu bayramda... Ramazan Bayramın mübarek olsun!
Ramazan Bayramınız kutlu, yüreğiniz umutlu, umutlarınız atlı, sevdanız kanatlı, mutluluğunuz katlı, sofranız tatlı, mekânınız tahtlı, ömrünüz bahtlı, yuvanız bereketli olsun... Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran, gerçekten güzel ve bereketli bir bayram dileriz.
Bugün Bayram! Mübarek Ramazan Bayramı. Tüm inananlar birbirlerine daha çok yakınlaşsın, dargınlıklar ortadan kalksın, kardeşlik ve dostluk duyguları daha da kuvvetlensin. Tüm insanlar neşe ve mutluluk denizinde yüzsün. Bugün sevinç günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Ramazan Bayramı.nı doya doya yaşayalım. Hayırlı bayramlar! Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli Ramazan Bayramları dileğiyle.
Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce Allah'a sonsuz şükürler olsun! Ramazan Bayramı bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun.
Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Ramazan Bayramı diliyoruz. Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz.
Sema kapılarının açık olduğu bugünde heybenizde tohum tohum dua menekşeleri saçmanız temennisiyle hayırlı bayramlar.
Heyecan ve özlemle beklenen kutsal Ramazan Bayramı geldi, hoş geldin. Mübarek bayram ulusumuza sağlık, huzur, mutluluk, bolluk ve bereket getirsin. Hayırlı bayramlar dileğiyle.Benim ömrümde ırmaklar vardır sularında hayallerimi yüzdürdüğüm, benim ömrümde sevdiklerim vardır bayramlar ayrı geçince üzüldüğüm. Bayramınız mübarek olsun!
Mübarek Ramazan Bayramınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını dileriz. Bu hayırlı günde dualarınız kabul olsun. Dualarınızı eksik etmeyin...

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Bayramlar,milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Ramazan Bayramınız kutlu olsun! Mübarek Ramazan Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin.
Bayramlar o kadar büyülüdür ki, gelişi bütün bir yıl beklenir ve gidişindeki keder de ancak böyle bir ikinci geliş ümidiyle hafifler; tasa iken sevinç olur, hüzün iken beklenen bir neşeye dönüşür. Ramazan Bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle. İyi bayramlar!

Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Ramazan Bayramınız kutlu olsun. Bayramlar o kadar büyülüdür ki, gelişi bütün bir yıl beklenir ve gidişindeki keder de ancak böyle bir ikinci geliş ümidiyle hafifler. Ramazan Bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle. İyi bayramlar!Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun. Ramazan Bayramınız hayırlara vesile olsun.

Bugün sevinç günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Ramazan Bayramını doya doya yaşayalım. Hayırlı bayramlar! Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli Ramazan Bayramları dileğiyle.
Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Ramazan Bayramınız kutlu olsun! Mübarek Ramazan Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin.Ramazan Bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle. İyi bayramlar!

Kurban Bayramı

Bir bayram gülüşü savur göklere, eski zamanlara gülücükler getirsin, öyle içten öyle samimi, gözyaşlarını bile tebessüme cevirsin. Yüreğine damla damla umut, günlerine bin tatlı mutluluk dolsun. Sevdiklerin hep yanında olsun, yüzün ve gülün hiç solmasın. Kurban Bayramın kutlu olsun...

En delice esen seher yeli, en güneşli günler, en parlak gecedir bayramlar. Yüreklerde bir esinti ve barış paylaşımına en sıcak 'merhabadır' bayramlar. Kurban Bayramınız kutlu, her şey gönlünüzce olsun

Bu değerli Kurban Bayramı.nda, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.
Bayram sabahları, demli bir cay, su böreği, bayram sekerleri, seker isteyen çocuklar, kurbanlık hayvanların sesleri, bir telaş bir koşturmaca. Köprü hep kalabalık, bayram programları, kolonya ikramları, bayram harçlıkları, uzun bayram tatilleri, ev gezmeleri, kısa hal hatır sormalar, el öpenlerin çok olsunlar ve daha bir dolu küçük ayrıntı. Hayatin üzerindeki 'pause' düğmesine dokunun... Kısa bir sure için hayati durdurun. Mutlu bayramlar...

Bugun ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun. Kurban Bayramınız hayırlara vesile olsun.

Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, duaların kabul olsun bu bayramda... Kurban Bayramın mübarek olsun!
Kurban Bayramınız kutlu, yüreğiniz umutlu, umutlarınız atlı, sevdanız kanatlı, mutluluğunuz katli, sofranız tatlı, mekânınız tahtlı, ömrünüz bahtlı, yuvanız bereketli olsun... Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tadlandiran, gerçekten güzel ve bereketli bir bayram dileriz.
Bugün Bayram! Mübarek Kurban Bayramı. Tüm inananlar birbirlerine daha çok yakınlaşsın, dargınlıklar ortadan kalksın, kardeşlik ve dostluk duyguları daha da kuvvetlensin. Tüm insanlar neşe ve mutluluk denizinde yüzsün. Bugün sevinç günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Kurban Bayramı.ni doya doya yaşayalım. Hayırlı bayramlar!
Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli Kurban Bayramları dileğiyle.

Kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi yüce Allah'a sonsuz şükürler olsun! Kurban Bayramı bereketiyle, bolluğuyla gelsin, tüm insanlık için hayırlara vesile olsun.
Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Kurban Bayramı diliyoruz. Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz.
Sema kapılarının açık olduğu bugünde heybenizde tohum tohum dua menekşeleri saçmanız temennisiyle hayırlı bayramlar.

Heyecan ve özlemle beklenen kutsal Kurban Bayramı geldi, hoş geldi. Mübarek bayram ulusumuza sağlık, huzur, mutluluk, bolluk ve bereket getirsin. Hayırlı bayramlar dileğiyle.
Benim ömrümde ırmaklar vardır sularında hayallerimi yüzdürdüğüm, benim ömrümde sevdiklerim vardir bayramlar ayrı geçince üzüldüğüm. Bayramınız mübarek olsun!

Bugün Kurban Bayramı, kurbanlar kesilecek, sevap niyetiyle etler dağıtılacak herkese.. Yürekler bir olacak gönüllere kilitlenecek. Gökler rahmet bereketiyle yağmurlar boşaltacak yeryüzüne. Bugün hepimizin yüreği şenlenip bayram sevinciyle coşacak. Kurban Bayramınız kutlu, yüreğiniz umutlu, umutlarınız atlı, sevdanız kanatlı, mutluluğunuz katli, sofranız tatlı, mekânınız tahtlı, ömrünüz bahtlı, yuvanız bereketli olsun...
Mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını dileriz. Bu hayırlı günde dualarınız kabul olsun. Dualarınızı eksik etmeyin...
Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Bayramlar,milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle, Kurban Bayramınız kutlu olsun!
Mübarek Kurban Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun. Allah tüm inananlara nice huzurlu, bereketli bayramlar nasip etsin.
Bayramlar o kadar büyülüdür ki, gelişi bütün bir yıl beklenir ve gidisindeki keder de ancak böyle bir ikinci geliş ümidiyle hafifler; tasa iken sevinç olur, hüzün iken beklenen bir neşeye dönüşür. Kurban Bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle. İyi bayramlar!
Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize. Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Yarınlar niyettir, kestiğiniz kurban ve dualarınız kabul olsun, sevdikleriniz hep sizinle olsun... Kalbiniz nur, eviniz huzur dolsun. Kurban Bayramınız bereketli olsun!Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Kurban Bayramınız kutlu olsun.

Bayramlar o kadar büyülüdür ki, gelişi bütün bir yıl beklenir ve gidisindeki keder de ancak böyle bir ikinci geliş ümidiyle hafifler. Kurban Bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle. İyi bayramlar!
Bir bayram gülüşü savur göklere, eski zamanlara gülücükler getirsin, öyle içten öyle samimi, gözyaşlarını bile tebessüme cevirsin. İyi bayramlar!
Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tadlandiran, gerçekten güzel ve bereketli bir bayram dileriz.
Bir bayram gülüşü savur göklere, eski zamanlara gülücükler getirsin, öyle içten öyle samimi, gözyaşlarını bile tebessüme cevirsin. Yüreğine damla damla umut, günlerine bin tatlı mutluluk dolsun. Sevdiklerin hep yanında olsun, yüzün ve gülün hiç solmasın. Kurban Bayramın kutlu olsun...
Kurban Bayramınız kutlu, yüreğiniz umutlu, umutlarınız atlı, sevdanız kanatlı, mutluluğunuz katli, sofranız tatlı, mekânınız tahtlı, ömrünüz bahtlı olsun...Kurban Bayramı.nin ulusumuzun diriliğine, mazlumların kurtuluşuna, insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olmasını dileriz. Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri İslam dininin gösterdiği doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayirmasin! Hayırlı ve bereketli Kurban Bayramları dileğiyle.
Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Yarınlar niyettir. Kestiğiniz kurban ve dualarınız kabul olsun, sevdikleriniz hep sizinle olsun.. Bayramınız mübarek olsun...
Bugun Kurban Bayramı, kurbanlar kesilecek sevap niyetiyle etler dağıtılacak herkese. Yürekler bir olacak gönüllere kilitlenecek. Gökler rahmet bereketiyle yağmurlar boşaltacak yeryüzüne. Bugun hepimizin yüreği şenlenip bayram sevinciyle coşacak. Hepimizin Kurban Bayramı kutlu olsun.
Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize...
Her ilkbaharda gelinciklerin en güzel başlangıçları müjdelemesi gibi, bu bayramın da sana ve ailene mutluluk ve neşe getirmesi dileğimle. Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice bayramlara.
Yüreğine damla damla umut, günlerine bin tatlı mutluluk dolsun. Sevdiklerin hep yanında olsun, yüzün ve gülün hiç solmasın. Kurban Bayramın kutlu olsun...
Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek dileğiyle...Her ilkbaharda gelinciklerin en güzel başlangıçları müjdelemesi gibi, bu bayramın da sana ve ailene mutluluk ve neşe getirmesini diliyorum... İyi bayramlar!
Dostluğu, sevgiyi ve geleceği... Asimizi, ekmeğimizi, soframızı... Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim. Büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öpüyorum...Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yinede mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice bayramlara...
Hayır kapılarının sonuna kadar acık, kaza ve belaların bertaraf olduğu Kurban Bayramı.nin yasadığınız tüm sorunları alıp goturmesi dileğiyle.. Kurban Bayramınız mübarek olsun, tüm dertleriniz deva bulsun.
Tüm arkadaşların Kurban Bayramı.ni en içten dileklerimle kutlar, sağlık, basari ve mutluluklar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun!
En delice esen seher yeli, en güneşli günler, en parlak gecedir bayramlar. Yüreklerde bir esinti ve barış paylaşımına en sıcak "merhabadır" bayramlar. Kurban Bayramınız kutlu, her şey gönlünüzce olsun.
Güzellik, birlik, beraberlik dolu, daha güzel ve mutlu bir Kurban Bayramı diliyoruz. Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz.
Dostluğu, sevgiyi ve geleceği... Asimizi, ekmeğimizi, soframızı... Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.
Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.
Bir Kurban Bayramı daha geldi. Bu bayramın öncelikle milletimize, ulusumuza ve de insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allah.tan diliyoruz. Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yinede mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice bayramlara.
Hayır kapılarının sonuna kadar acık, kaza ve belaların bertaraf olduğu Kurban Bayramı.nin, yasadığınız tüm sorunları alıp goturmesi dileğiyle...
Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize. Kalbiniz nur, eviniz huzur dolsun. Kurban Bayramınız bereketli olsun!
En delice esen seher yeli, en güneşli günler, en parlak gecedir bayramlar. Kurban Bayramınız kutlu, her şey gönlünüzce olsun.
Bayramlar o kadar buyuludur ki, gelisi butun bir yil beklenir ve gidisindeki keder de ancak böyle bir ikinci geliş ümidiyle hafifler; tasa iken sevinç olur, hüzün iken beklenen bir neşeye dönüşür. Kurban Bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle Iyi bayramlar!
Kurban Bayramı'nın ulusumuzun diriliğine, mazlumların kurtuluşuna, insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olmasını dileriz.

Bu değerli Kurban Bayramı'nda, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi bagislayici ve acıyıcı yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın. Avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun. Kurban Bayramınız hayırlara vesile olsun.Bin damla serilsin yüreğine, bin mutluluk dolsun gönlüne, bütün hayallerin gerçek olsun, duaların kabul olsun bu bayramda... Kurban Bayramın mübarek olsun!Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayirmasin! Hayırlı ve bereketli Kurban Bayramları dileğiyle
Mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder hayırlara vesile olmasını dileriz. Bu hayırlı günde dualarınız kabul olsun. Dualarınızı eksik etmeyin...
Kurban Bayramı'nı sevdiklerinizle beraber sağlık ve huzur içinde geçirmenizi dileriz. Bayram tüm insanlığa hayırlı olsun!
Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Bir bayram gülüşü savur göklere, eski zamanlara gülücükler getirsin, öyle içten öyle samimi, gözyaşlarını bile tebessüme cevirsin. Iyi bayramlar!
Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tadlandiran, gerçekten güzel ve bereketli bir bayram dileriz?
Kurban Bayramınız kutlu, yüreğiniz umutlu, umutlarınız atlı, sevdanız kanatlı, mutluluğunuz katli, sofranız tatlı, mekânınız tahtlı, ömrünüz bahtlı olsun...
Yüreğine damla damla umut, günlerine bin tatlı mutluluk dolsun. Sevdiklerin hep yanında olsun, yüzün ve gülün hiç solmasın. Kurban Bayramın kutlu olsun...
Tüm arkadaşların Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlar, sağlık, basari ve mutluluklar dilerim. Her şey gönlünüzce olsun!
Güzellik, birlik, beraberlik dolu, daha güzel ve mutlu bir Kurban Bayramı diliyoruz. Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz.Birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.
Hayır kapılarının sonuna kadar acık, kaza ve belaların bertaraf olduğu Kurban Bayramı?nin, yasadığınız tüm sorunları alıp goturmesi dileğiyle...
En delice esen seher yeli, en güneşli günler, en parlak gecedir bayramlar. Kurban Bayramınız kutlu, her şey gönlünüzce olsun?Bir Kurban Bayramı daha geldi. Bu bayramın öncelikle milletimize, ulusumuza ve de insanlığa hayırlar getirmesini diliyoruz.Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice bayramlara...Bir avuc dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize. Kalbiniz nur, eviniz huzur dolsun. Kurban Bayramınız bereketli olsun!

Guzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir Kurban Bayramı diliyoruz. Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz?
Dostluğu, sevgiyi ve geleceği... Asimizi, ekmeğimizi, soframızı... Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, mutluluklar dilerim.
Hayır kapılarının sonuna kadar acık, kaza ve belaların bertaraf olduğu Kurban Bayramı?nin yasadığınız tüm sorunları alıp goturmesi dileğiyle.. Kurban Bayramınız mübarek olsun, tüm dertleriniz deva bulsun?Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan Kurban Bayramınız mübarek olsun.
Kurban Bayramınız kutlu, yüreğiniz umutlu, umutlarınız atlı, sevdanız kanatlı, mutluluğunuz katli, sofranız tatlı, mekânınız tahtlı, ömrünüz bahtlı, yuvanız bereketli olsun... Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tadlandiran, gerçekten güzel ve bereketli bir bayram dileriz...
Bir bayram gülüşü savur göklere, eski zamanlara gülücükler getirsin, öyle içten oyle samimi, gözyaşlarını bile tebessüme cevirsin. Yüreğine damla damla umut, günlerine bin tatlı mutluluk dolsun. Sevdiklerin hep yanında olsun, yüzün ve gülün hiç solmasın. Kurban Bayramın kutlu olsun...
Kurban Bayramı.nın ulusumuzun diriliğine, mazlumların kurtuluşuna, insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olmasını dileriz.

Günün Sözü

"“Şânım hakkı için, size kendinizden bir rasûl geldi ki; gâyet izzetli, zorlanmanız ona ağır geliyor, üstünüze hırs ile titriyor, mü’minlere raûf (çok şefkatli), rahîmdir (çok merhametlidir)!” (Sûre-i Tevbe, 128)"
Telif Hakkı © 2024 Open Source Matters. Tüm Hakları Saklıdır.
Joomla!, GNU Genel Kamu Lisansı altında dağıtılan özgür bir yazılımdır.