Cep Mesajıyla Öğüt

Cep Mesajı ile Öğüt


http://www.kulturatek.com/shop/2806-2458-large/cep-mesaj-yolu-ile-ogutler-feyzullah-birisik.jpgKitap; en uzun mesajı 160 karakteri geçmeyen, Cep’inize göre hazırlanmış, göndereceğiniz kişinin akidesine,  kültürüne ve ahlâkına göre seçip  mesajlayabileceğiniz bir DAVET kitabıdır!


»  BULUNDUĞUNUZ HER YERDE “biri” DAHA VAR. BUNA (»1 FORMÜLÜ) DİYORUZ. O SİZİ GÖRÜR, İŞİTİR VE YAPTIKLARINIZI KAYDETTİRİR. FİLMİNİZ YA “Zebani”liktir. Ya da “Huri”lik.

 
» NE ZAMAN “gölgeme” BAKSAM, GÖLGEMİN “Rad-15”i YAŞADIĞINI, TESLİMİYETİNİ GIPTA EDER; “YA RABBİ!! GÖLGEMİN SAMİMİYETİNİ BANA NASİP ET” DİYE DUA EDERİM...

 
» MÜJDE! MÜJDE! MÜJDE! İŞLEDİĞİNİZ “günahları” “sevaba” ÇEVİREBİLİRSİNİZ. YANLIŞ OKUMADINIZ. BUNUN İÇİN (Furkan-70)’i OKUYUP PRATİK YAPMANIZ YETERLİ. E HADİ BİSMİLLAH...
 

» İNFAK EDERKEN GÖNLÜMÜZDEN KOPAN PARÇANIN BÜYÜKLÜĞÜ “Cennetteki bahçemize yeni fidanlar dikilmesini sağlar” HELE DE VERECEKLERİMİZ “SEVDİKLERİMİZDENSE...”

 
» İMANIN ONAYLADIĞI “bilgi”, PRATİĞE YANSIR. BİLGİ ÇOK “amel” AZ İSE İMANDA PROBLEM VAR DEMEKTİR. PROBLEMLİ İMANLI DA, ATEŞTE “zebanilerle dans eder.”

 
 » AİLEMDEN HERHANGİ BİRİLERİ NE ZAMAN “CENNETLE ARAMA GİRMEK İSTESE” ONLARA “Mearic-11-14”ü HATIRLATARAK “KENARA ÇEKİLMELERİNİ” TALEP EDER. “ISLAH OLMALARI İÇİN” DUA EDERİM.

 

» ÖMRÜMÜZ üç kutu İÇİNDE GEÇİYOR “Ev, araba ve işyeri” KARANLIK, BUZ GİBİ VE DAR OLAN 4. KUTUDA SON BULUYOR. BU KUTUYU YA Huriler AÇAR YA DA Zebaniler...
 


» NE ZAMAN “günah” İŞLESEM ŞEYTANIN BİR SIFIR ÖNE GEÇTİĞİNİ BİLİR, GOLÜ “TÖVBE VE SALİH BİR AMEL İLE” İPTAL ETMEYE ÇALIŞIRIM.

 
» İNSANIN ÖMRÜ “saat pili” GİBİDİR. NE ZAMAN, NEREDE BİTECEĞİ ÖNCEDEN BİLİNMEZ.
 
 
» ÖLÜME HER YER, “Aynı uzaklıktadır.” SAVAŞA KATILMAKLA ÖMÜR “kısalmaz”, SAVAŞTAN KAÇMAKLA DA ÖMÜR “uzamaz”. İNSAN “eceli” İLE ÖLÜR.

 
» NE ZAMAN “yatağıma” UZANSAM “Al-i İmran-191”in BANA “Nazil” OLDUĞUNU HİSSEDER, ALLAH’I ZİKREDEREK DİLİMİ “Islak” TUTMAYA ÇALIŞIRIM.

 
 » NE ZAMAN “uyumaya” ÇALIŞSAM (ZÜMER-42) AKLIMA GELİR. “Ya dönmezse?” “DİYE DÜŞÜNÜR” “GÜNAHLARIMIN AFFI İÇİN TÖVBE EDER”, YORGANIMI ÜSTÜME ÇEKERİM.

 
 

» NE ZAMAN HAREKETE GEÇMİŞ “bulut” GÖRSEM “Araf 57”nin BANA “göz kırptığını” HİSSEDER; ALLAH’IN HER AN FAALİYETTE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRÜM.

 
 

» DÜNYA HAYATI “tiyatro” SAHNESİNDEN İBARET VE SEN DE HERKES GİBİ “başrol” DESİN. ROLÜN BİTİNCE DE SAHNEDEN AYRILIP “geldiğin yere” GERİ DÖNECEKSİN.

 

» AZRAİL (A.S.) IN KARŞINIZA GEÇİP SAATİNE BAKARAK; (BİRAZ DAHA VAKTİN VAR. İSTERSEN OYALANMAYA DEVAM ET. İSTERSEN DE “öteki taraf” İÇİN HAZIR OLMAYA ÇALIŞ) DEDİĞİNİ İŞİT.
 
 

» SAYILAMAYACAK KADAR ÇOK NİMET KARŞISINDA KOLAYCA HESAP VERMENİN YOLU, “NİMETLERİ TEFEKKÜR ETMEK, TEFEKKÜRÜ İBADETLE SÜSLEYİP NİMETLERİ ANLATMAKTAN” GEÇER.

 

» TABİ OLDUĞUMUZ İMTİHAN “öss” SINAVINA BENZER. HER İKİ SINAVDA “zamanla yarış” GÖZE ÇARPAR. HER İKİSİNDE DE “Çok soru çözen” KAZANIR. ÖSS “fakülte” VERİR, RABBİMİZ “cennet”

 
 
» SAHABELERİN İMANLARINI ARTIRIP BAYRAM YAPTIĞI SAATLERİ “UYKU İLE KATLETMEMİZ” GÜNAH OLARAK YETER BİZE.

 
 
» AHİRETTE, AİLENİZDEN SEVAP İSTERKEN; SİZLERE “zırnık” VERMEYECEKLERİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

 


» NE ZAMAN“günah işleme potası” NA GİRSEM SOL TARAFIMDAN  “sakın ha!!. MÜREKKEBİMİ CEHENNEMDEN ÇEKTİM. YAZARSAM    yanarsın!.” DİYE BİR SES İŞİTİR GERİ ADIM ATARIM.

 

» NEZAMAN “zenci” GÖRSEM, KAYA ALTINDA YÜKÜMÜ HAFİFLETEN “Bilal” AKLIMA GELİR. YA RABBİ!! SEN, EHED! EHED! DİYEN ŞEHİD’E VERDİĞİN İMANI BANA DA VER DİYE DUA EDERİM.

 


» NE ZAMAN “dağ”A BAKSAM, BANA BAKIP; “NE İYİ ETTİNİZ DE  (Ahzap-72) nin muhatabı OLDUNUZ.” DEDİĞİNİ İŞİTİR; ALSAYDIN BU YÜKÜ SIRTIMDAN, SANA BEN ÇİÇEK AÇSAYDIM, DERİM.

 

» BAŞIMA BİR MUSİBET GELDİĞİNDE “Rahatlamanın” REÇETESİNİ “Tegabun-11” ADRESİNDE BULURUM. HEM SABREDEREK “Ecir” ALIRIM HEM DE GÜNAHLARIMIN “Döküldüğünü” HİSSEDERİM.

 


» KOCASINI “Cihad”a GÖNDEREN BİR KADININ YAKINLARI; “KOCAN ŞEHİD OLDU DİYELİM. ÇOCUKLARINIZA KİM BAKACAK?” DERLER. KADIN DA; KOCAMI RIZIK VERİCİ OLARAK GÖRMEDİM HİÇ, DER.

 

» DÜNYA, CENNET VE CEHENNEM... ÜÇ AYRI HAYAT, ÜÇ FARKLI RESTAURANT...

 

 » NE ZAMAN “İki ayaklı kur’an” GÖRSEM, KENDİMİ “tozu alınmış” AYNA KARŞISINDA HİSSEDER KUSURLARIMI GÖRÜP, TEDAVİ ETMEYE ÇALIŞIRIM.

 

 » HOŞA GİTMEYEN BİR ŞEY OLDUĞUNDA “gadderullahi ve maaşae feale” “ALLAH’IN TAKDİRİ, NE DİLEDİYSE ONU YAPTI.” DER; O’NUN KONTROLÜNDE “cereyan” EDİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜRÜM.

 


 

» Ayetler tablosu” GÖKYÜZÜNE BAKTIĞIMDA “Mülk-3”ü KULLANARAK RABBİM İLE “Diyalog”a GEÇERİM, GÜCÜNÜ ZİKREDER, “secde” EDERİM.

 

 

» SECDEDE KALIŞ SÜREMİZ “Rabb’la” OLAN DİYALOĞUMUZUN VİTRİNİDİR.

 

» GÜNAHLARI DÖKEN “Ramazan kasırgası”na YAKALANMANIZI TEMENNİ EDER, RAMAZAN BAYRAMINIZI KUTLARIM.

 

» ALLAH’IN “azabına” KAVUŞTU DENİLEN HİÇBİR CENAZE NAMAZINA ŞAHİT OLMADIM. BİRİLERİ BUNLARA ALLAH’IN “azabı”NIN DA OLDUĞUNU HATIRLATSIN.

 


» SİGARA İÇEN BİR MÜSLÜMAN GÖRDÜĞÜMDE; “yakarken bismillah, SÖNDÜRÜRKEN DE EL-HAMDULİLLAH DER MİSİN?” DERİM. SIRITTIKLARINI GÖRÜR, ADLARINA ÜZÜLÜRÜM.

 

 

» NE ZAMAN “İnsan ekili” BAHÇE GÖRSEM, BEZ İLE DÜRÜM YAPILARAK “tahtalı at’a” BİNMEKTEN ALLAH’A SIĞINIR, “kefensiz” GÖMÜLMEK İÇİN ALLAH’A DUA EDERİM.

 

» GIYBET YAPMAK İSTEDİĞİMDE; haşeratlar sofrasına KONUK OLMUŞ; KARDEŞİMİN CESEDİNİ YEMEKLE MEŞGUL OLUP “kurtçukların ekmeğiyle” OYNAYACAĞIM AKLIMA GELİR; SUSARIM.

 

» ”Kafir” GÖRDÜĞÜMDE akidemin burnuna” CEHENNEM KOKUSU GELİR. AKİDEME KARDEŞ YAPMAK İSTEDİĞİMDE; YA CEHENNEM KULÜBÜNE ÜYE OLDUĞUNU SÖYLER YA DA “transfere” HAZIRLANIR.


» NE ZAMAN TARTIŞMAK İSTESEM HAKEMİN VE KAZANAN TARAFIN “şeytan” OLDUĞUNU DÜŞÜNÜR, TARTIŞMAYA NOKTA KOYANIN “malı götürdüğüne” İNANIRIM.

 

» DEFTERİN SAĞDAN GELMESİNİ İSTEYENLER SAĞA YANAŞMAK ZORUNDADIRLAR. SAĞA GİDEN YOL DA MUHAMMEDİ BİR ÇİZGİDEN GEÇER.

 
» YEDİRİP İÇİRDİKLERİMİZ “defterimize” ECİR OLARAK YAZILIR, YEDİKLERİMİZ VE İÇTİKLERİMİZ “tuvalete” “mok” OLARAK DÜŞER.

» NE ZAMAN KARTALA BAKSAM; ALLAH’IN “yırtıcılık” SANATINDAKİ AHENGİNİ “GAGASI, GÖZÜ, KANADI, PENÇESİ, AVLANIŞI, YUVASI VE SES’İNDE GÖRÜR; “HAYRANLIĞIMI DİLE GETİRİRİM.

 

» GÜNEŞİN BATIŞINDAN SONRA “Furkan-47” AYETİNİN ŞEHRE VE İNSAN FITRATINA, BİR YORGAN GİBİ ÖRTÜLDÜĞÜNÜ GÖRÜRÜM. HER AKŞAM “nazil” OLUR YERYÜZÜ SAKİNLERİNE...

 

» OTURUP DİNLENMEK İSTEDİĞİMDE “kalk ve uyar” AYETİNİN O AN BANA NAZİL OLDUĞUNU HİSSEDERİM. YA (İNŞİRAH-7)’Yİ YAŞAMAYA ÇALIŞIRIM, YA DA OTURDUĞUM YERDE ÇAKILIR KALIRIM.

 

» Ailem VE akrabalarım, NE ZAMAN FİSEBİLİLLAH’TA “kınamaya” KALKSALAR; “Maide-54”ün BANA TEBESSÜM ETTİĞİNİ HİSSEDER; HEM MORAL BULURUM HEM DE İMANIMI ARTIRIRIM.

 

» BİLMEDİĞİM KONUYLA KARŞILAŞTIĞIMDA İÇİMDEKİ şeytanım uyanır. KONUŞMAMI İSTER, EKMEĞİNE YAĞ SÜRMEM İÇİN... “İsra-36” NAZİL OLUR O AN. KALBİM SIKIŞIR, KULAĞIM ÇINLAR.

 

 

» AİLEM VE AKRABALARIM, NE ZAMAN FİSEBİLİLLAH’TA “kınamaya” KALKSALAR; “Maide-54”ün; “ALLAH’IN RIZASI MI YOKSA KINAYANLARIN RIZASI MI?” DİYE SORDUĞUNU HİSSEDERİM.


» ALLAH; BİZİ HER AN görür VE işitir. MELEKLER; YAPTIKLARIMIZI yazarlar. ŞEYTAN VE DOSTLARI, BİZLERİ AŞAĞI ÇEKMEK İSTERLER. KISACASI DÖRT BİR TARAFTAN kuşatılmışız.

 


» DELİ, KÖR, SAĞIR VE TOPAL GÖRDÜĞÜMDE; DİKKATİMİN ÇEKİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜR, “SANA VERDİĞİM NİMETLERİ GÖRMEN İÇİN ONLARI SAKAT YARATTIM” DİYE BİR SES İŞİTİRİM.

 

 
» CENNET’E GİDEN YOL ALLAH’IN RIZASINI KAZANMAKTAN; RIZASI DA SALİH AMELDEN; SALİH AMEL DE; NİMET’LERİ GÖRÜP TEFEKKÜR ETMEKTEN GEÇER.


 

» BAZI İBADETLERE nafile DİYEREK İÇİNİ BOŞALTMAK YERİNE, ALLAH’IN SEVDİĞİ AMELLERDEN DEYİP DEĞERİNİ ARTTIRMAK LAZIM.

 


» DİKKAT... DİKKAT!!! ALLAH’U TEALA; “GÜCÜ, BÜYÜKLÜĞÜ, MERHAMETİ VE YARATICILIĞINDAKİ SANATI İLE FARK EDİLMEK İSTİYOR.”

 

 

» NE ZAMAN kabre GİTSEM; ÖLENLERİN BENDEN FATİHA TALEP ETTİKLERİNE ŞAHİT OLUR; “SİZE ne faydası OLACAK?” DİYE SORARIM. BAĞIŞLANMALARI İÇİN DUA EDER UZAKLAŞIRIM.

 

» SÜNNETİ savunmak, DİN’DE DELİL OLDUĞUNA İNANMAK DEMEK DEĞİLDİR. SÜNNET: yaşanarak SAVUNULUR ANCAK...

 
» CENNET YOLU DİKENLERLE DOLU.. AYAĞA BATAN HER DİKEN RABB’IN RIZASINI KAZANMAK İÇİN İYİ BİR referans OLABİLİR.

 
» NE ZAMAN BİR YAHUDİ GÖRSEM, AKİDEMİN TÜYLERİ DİKEN DİKEN OLUR. HER DİKENİM KURŞUN OLUP YAĞMAK İSTER; PEYGAMBER KATİLLERİNE...

 


» NE ZAMAN SOFRAYA OTURSAM, “ÖYLEYSE İNSAN YEDİĞİNE BİR BAKSIN” “Abese-24” AYETİNİN NAZİL OLDUĞUNU HİSSEDER, SOFRAMDAKİ NİMETLERİ TEFEKKÜR EDERİM.

 
 

» DUR YOLCU!! DÜNYAYA RIZIK PEŞİNDEN KOŞMAYA GELMEDİN!!!

 

»  OLTAYA TAKILAN HER BALIK “Nahl-14” AYETİNİN HABERCİSİDİR.  NE ZAMAN BALIK GÖRSEM BU AYETİN bana nazil olduğunu DÜŞÜNÜRÜM.

 


» CENNET YOLU MUHTELİF DİKENLERLE DOLUDUR. GÜLLERLE DONATILMIŞ TÜM DİKENSİZ YOLLAR CEHENNEME ÇIKAR.

 

» NE ZAMAN OTOBÜSE BİNSEM YOLCULARI SAYAR, (»1) EKLERİM. ONUN KONTROLÜNDE OLDUĞUMU HİSSEDER, DİLİMİ zikirle ISLAK TUTMAYA ÇALIŞIRIM.

 
 

» KİMLERLE VE NE ŞEKİLDE İMTİHANA TABİ TUTULDUĞUMUZU BİLEMEZSEK, İMTİHANDA BAŞARILI OLAMAYIZ.


» EVLADINIZLA NASIL İMTİHANA TABİ TUTULDUĞUNUZU BİLİYOR MUSUNUZ?

 

 
» GÖĞSÜN KABUL EDECEĞİ 50 GR. METAL PARÇA, PEYGAMBERE KOMŞU YAPABİLİR. İŞTE O GÖĞSÜN DÜĞMELERİNİ ANCAK VE ANCAK iman açar.

 

» KUR’AN; OKUNARAK yaşanır, YAŞANARAK DA okunur.

 

» NE ZAMAN HARİTAYA BAKSAM, DÜNYAYA UZAYDAN BAKIYOR HİSSEDER, DÜNYANIN BİR TOP KADAR küçük, BİR KAĞIT KADAR değersiz OLDUĞUNU GÖRÜRÜM.

 

» KALBE GİDEN YOL “ALLAH’IN İZNİ İLE” İHLAS, TEBESSÜM, İKRAM VE HEDİYELEŞMEKTEN GEÇER. BU, DAVETTE ÇOK ÖNEMLİDİR.


» YAVRUSUNA ŞEFKATLE YAKLAŞAN BİR CANLI GÖRDÜĞÜMDE, O ŞEFKATİ YÜZ İLE ÇARPAR, ALLAH’IN KULLARINA OLAN MERHAMETİNİ GÖRMEK İSTERİM. ALGILAYAMAM ÇIKAN SONUCU.


» GÜNAHIN KAPSAMA ALANINA GİREN, günah işleyerek ÇIKAR.

 
» KASANIZ, BANKANIZ VE CEBİNİZDEKİ PARALARIN NE KADARININ fakirlerin hakkı OLDUĞUNU BİLİYOR MUSUNUZ?

 

» İMANINIZ; KAZANDIĞINIZ PARAYI NİKAHINA ALIR. NİKAH ALTINDAKİ PARA EMİR ALTINA GİRMEK İSTEMEZ. HALİYLE İÇ ÇATIŞMA BAŞLAR. GÜÇLÜ OLANIN KAZANDIĞI BURADA DA GÖRÜLÜR.

 

» RESULULLAH (S.A.V.)’İN, GÜNEŞ DOĞMADAN VE BATMADAN ÖNCE, “subhanallahi ve bihamdihi” DİYEREK ALLAH’I ZİKRETTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?.. E ARTIK ÖĞRENDİNİZ.

 
» VÜCUTTAN ÇIKAN HER “sivilce”, CEHENNEM GIDASININ HABERCİSİDİR... BUNDAN TİKSİNDİNİZ DEĞİL Mİ?

 

 

» DALINDAN DÜŞEN BİR YAPRAK GÖRDÜĞÜMDE YAPRAĞIN, ALLAH’TAN İZİN ALDIĞINI, ALLAH’IN O AN FAALİYETTE OLUP İZİN VERDİĞİNİ VE HER ŞEYDEN HABERDAR OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRÜM.

 

» RUHLAR ALEMİNDEYKEN RABBİNİZE NE SÖZ VERDİĞİNİZİ VE SÖZÜNÜZE NE KADAR SADIK KALDIĞINIZI DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ HİÇ?

 
 
» ŞEYTANIN NEREDEN, NE ZAMAN VE NASIL ZARF ATTIĞINI BİLMEYENLER, GELEN TÜM ZARFLARI AÇARLAR.

 

» İMTİHANIMIZ; “İMAN, SABIR VE ŞÜKÜR” ÜÇGENİNDE GEÇER. ÜÇGENDEKİ İÇ AÇILAR TOPLAMI ALLAH KATINDAKİ DEĞERİMİZİ GÖSTERİR.

 

 

» NE ZAMAN BOŞ OTURSAM SAĞIMDAKİ MELEĞİN, KALEMİYLE DÜRTEREK; “ALLAH, BOŞ OTURANLARI SEVMEZ” DEDİĞİNİ İŞİTİR, HAREKETE GEÇERİM.

 

 

» ÖLÜMDEN KAÇACAĞINIZ HER DELİK, AZRAİL (A.S) İLE RANDEVULAŞTIĞINIZ YERDİR.

 

u   GÜNDE EN AZ KIRK DEFA OKUDUĞUNUZ FATİHA’NIN NE MANAYA GELDİĞİNİ HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

 

 

» GELEN DİLENCİLERE, “Allah versin” DİYENLERE SORARIZ:- SAHİ SİZE KİM VERİYOR? HI.

 

» İŞLEDİĞİNİZ GÜNAHLARI GİZLEYEN ALLAH’U TEALA SİZLERDEN BİR ŞEYLER İSTİYOR OLABİLİR Mİ?

 

 
» SAÇLARIMIZ HER GEÇEN GÜN RENK TRANSFER EDER KEFENİMİZDEN. GÜN GELİR KEFENİMİZ RENKSİZ KALIR. İŞTE BU KEZ BEDENİMİZ TRANSFER OLUP RENK VERİR KEFENİMİZE...

 
 

» GIYBETİNİZİN YAPILMAMASI İÇİN İNSANLARI TEHDİT EDEN ALLAH’A ÇOKÇA HAMDETMENİZ GEREK. ÖYLE DEĞİL Mİ?

 

 
» ALLAH’TAN UZAKLAŞTIĞIMIZ ORANDA ŞEYTANA YAKLAŞIRIZ.

 

» EVLATLARINIZIN SİZE “öf” BİLE DEMESİNİ YASAKLAYAN ALLAH (c.c.) SİZDEN BİRŞEYLER BEKLİYOR OLABİLİR Mİ?.

 

» NE ZAMAN ELİME TAŞ ALSAM, FİLİSTİNLİ ÇOCUKLAR GELİR AKLIMA. GÜÇSÜZ KALIR KOLLARIM KOLLARININ YANINDA.

 
 
» CENNET; TANINDIĞI ORANDA ARZULANIR, ARZULANAN ORANDA DA KULLUK YAPILIR.
 

 

» ÜMMETİN ACİLEN, GENEL VERİCİ (0-RH») KANLI MÜSLÜMANLARA İHTİYACI VAR.

 
 

» İBADETLERİN ÇIKIŞ MERKEZİ, ALINAN NİMETLERE KARŞI “TEŞEKKÜR” OLMALI.

 
» HİÇBİR İTFAİYE SÖNDÜREMEZ HASETÇİNİN AMELLERİNİ...

 


» BARDAĞIMDAKİ SÜTÜN ARKASINDA İNEĞİ, İNEĞİN ÖNÜNDE YEŞİL OTU VE MÜTHİŞ BİR SANATI GÖRÜR; “EY YEŞİL OTU BEYAZ SÜTE ÇEVİREN ALLAH’IM, SEN NE GÜÇLÜSÜN!” DERİM.

 

» DÜNYANIN; ALLAH KATINDA BİR SİNEĞİN KANADI KADAR DEĞERSİZ OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ?

 

 

» “Bu tarafta” NEFSİNİ FRENLEYEN “öteki tarafta” GAZA BASAR.

 


» KÖKTEN DARWİNCİLERLE MAYMUN ARASINDA NE FARK VAR SORUSUNA; “Dil farkları var” DERİM.

 

 

 

» SAYILAMAYACAK KADAR ÇOK NİMETTEN SORGUYA ÇEKİLECEĞİZ... İŞİMİZ ZOR ŞEKERİM.

 

» SEVDİKLERİNİZE NASİHAT İÇİN HARCAYACAĞINIZ İKİ KONTÜR, SİZE ecir OLARAK GERİ DÖNER.

 
 

» HİÇ KİMSE, DİĞERİNİN YERİNE YANMAYACAK. CENNETLE ARANDAKİ FİTNELERİ İYİ TANI MÜSLÜMAN!!!

 


» NE ZAMAN BOŞ KONUŞSAM ÖTEKİ TARAFTA TEKRAR DİNLETİLECEĞİ AKLIMA GELİR. UTANIRIM RABBİMDEN VE SALİHLERDEN.


» BU “tarafta” NE EKERSEK “öteki” TARAFTA ONU BİÇECEĞİZ. AKILLI ÇİFTÇİ ÇOK ÜRÜN ALACAĞI FİDANLAR DİKER.

 


» OKUDUĞUM FATİHA’LARIN ÖLMÜŞLERE NASIL BİR “prim” VERDİĞİNİ HÅLÅ ANLAYABİLMİŞ DEĞİLİM.

 


» SOYDUĞUM ELMANIN İÇİNDEKİ KURTÇUĞU GÖRDÜĞÜMDE, ALLAH’IN “rezzak” SIFATINI DÜŞÜNÜR; “RIZKIN BURAYA KADARMIŞ DOSTUM” DER KURTÇUĞUN EKMEĞİYLE OYNARIM.

 

 
» KALPLER ANCAK ALLAH’I ZİKRETMEKLE HUZUR BULUR. ACIR VE ÜZÜLÜRÜM, HUZURU müzikte BULANLARA...

 

» CENNET, SANTRANÇTAKİ “şah” GİBİDİR.“Mat” ETMEK İÇİN HİÇBİR TAŞI KURBAN ETMEKTEN, KAÇINMAYIZ. GEREKİRSE “Vezir”İ VERİRİZ, şah’IN ÖNÜNÜ AÇMAK İÇİN.

 

» TEMBEL BİR KARINCAYA RASTLANILAMAMASI “Sünnetullah’ın” TAVİZSİZ VE MÜKEMMEL İŞLENDİĞİNİ GÖSTERİR.

 
» NE ZAMAN; “ALLAH’IM, SEN AYAKLARIMI SABİT KIL” DİYE DUA ETSEM “Muhammed-7” AYETİNİN KULAĞIMA BİR ŞEYLER FISILDADIĞINI İŞİTİRİM.

 

 

 

» CEHENNEM’DE BİR SÜRE YANDIKTAN SONRA CENNETE GİRECEĞİZ DİYENLERİN; CEHENNEM AYETLERİNİ BİR KEZ DAHA okumalarını TAVSİYE EDERİZ.

 
 

» YAPILAN DUALAR “aspirin” GİBİDİR. “güç” ÜNE İNANDIĞIN ORANDA FAYDA VERİR.

 

» KÜFRE VE ŞİRKE DÜŞEN KİŞİ; TÖVBEYLE ÇIKAR ANCAK CEHENNEM ÇUKURUNDAN.

 
 

» “MOSKOVA’LI BİR ŞAHIS CENNET’E, MEKKELİ BİR ŞAHIS CEHENNEME GİREBİLİR.” DİYE DÜŞÜNEN, NE GÜZEL DÜŞÜNMÜŞ.

 

»  NE ZAMAN “bastona emanet” BİR YAŞLI GÖRSEM, “NEREDEEEN NEREYE” DER “Hacc-5”i OKUMAYA ÇALIŞIRIM.

 
 

» NE ZAMAN TRAFİK KAZALARI GÖRSEM; ÖLDÜRENİN; “EMNİYET KEMERİNİN TAKILMAMASI YA DA SÜRATİN FAZLA OLMASININ” OLMADIĞINI DÜŞÜNÜRÜM. İNSAN ECELİ İLE ÖLÜR.

 
» “MEYVE VEREN AĞAÇ TAŞLANIR” DERLER. EĞER KAFAMIZ YARILMAMIŞSA, BİZLERDEN İYİ “kasnak” ÇIKAR.

 

 

»  NE ZAMAN “ÖRÜMCEK AĞINA TAKILMIŞ BİR AV” GÖRSEM KURTARMAYA ÇALIŞIRIM. DEDEMİN, ‘KİMSENİN EKMEĞİYLE OYNAMA EVLAT’ DEMESİYLE GERİ ADIM ATARIM.

 

» “Pimi çekilmiş” BİR AKİDEYİ CENNETTEKİ HURİLERDEN BAŞKA HİÇ KİMSE SAKİNLEŞTİREMEZ.

 

 
 

» “VERDİĞİM BUNCA NİMETLERE KARŞILIK NE YAPTIN?” SORUSUNA CEVABINIZ HAZIRSA İŞİNİZ KOLAY. Hazırsa tabi!!

 

» ZAMANINDA YAPILMAYAN İBADETLER “Cezaya kalabilir.”

 
 
 

» TÜRBE ZİYARETLERİNE GİDİP DE “İYYAKENA’BUDU VE İYYAKENESTAİN” DEMEK, ALLAH’A YAPILAN EN BÜYÜK HAKARETLERDENDİR.

 


» ADINIZA ALDIĞINIZ MÜLKLERİ VASİYETİNİZE YAZMANIZ, DÜNYA MALINA YENİ BİR BAKIŞ AÇISI KAZANDIRABİLİR.

 

» İŞİTTİĞİ HÜKÜMLERİ ÖNCE “aklına” VURANLAR, ÖTEKİ TARAFTA “dizlerine” VURURLAR.

 

» DÜNYANIN HER TARAFINDA “cehenneme” ÜCRETSİZ ARABALAR KALKAR. BİLETLER “ŞEYTAN”DAN.

 
 

» CENNETE GİDEN YOL, ALLAH’I, PEYGAMBERİ, CENNETİ, CEHENNEM VE KUR’AN-I TANIMAKTAN GEÇER.

 

» AMEL DEFTERİNİN SAĞDAN UZATILMASI İÇİN SAĞIMIZDAKİ MELEĞİ MEŞGUL! EDECEK AMELLER İŞLEMEK LAZIM.

 

 » SOFRANIZDAKİ NİMETLERİ HAZIRLAYIP İKRAM EDENİN RABBİNİZ OLDUĞUNU VE TEŞEKKÜRÜ DE ÖNCE RABBİNİZE SONRA DA “ARACI EL”E YAPMANIZ GEREKTİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?
 

 

» DEFTERİ DÜRÜLENLERİN ARKASINDA: “-Kurtuldu!” DİYENLER; KABİR SORULARININ kek, KABİR AZABININDA iki tokatlık OLDUĞUNU ZANNEDİYORLAR.

 

» İNSAN DÜŞMANI OLAN ŞEYTAN “emekli” OLMADI.

 

» MİLYONLARCA ÇEŞİT CANLI YARATIP İNSANLARA “VİTRİNLEYEN” ALLAH-U TEALA “fark edilmek” İSTİYOR OLABİLİR Mİ?


 

» İSLAMIN YASAKLADIĞI AMELLERE “haram” OLARAK DEĞİL DE, ALLAH’IN “sevmediği ameller” OLARAK BAKILMALI.

 


» BOZUK OLAN “akide”, ÜZERİNE BASILMIŞ MAYIN GİBİDİR. BU CİNS MAYINLAR “öteki” TARAFTA PATLAR.

 

» PORTAKAL VE KARPUZUN, MEVSİMLİK DAMAK ZEVKİNİZE GÖRE YARATILMIŞ OLMASI DİKKATİNİZİ ÇEKTİ Mİ HİÇ?

 

 
» CEHENNEME GİDEN FİRMALARDAN, “Dünya sevgisi” FİRMASI, HÅLÅ EN KÖKLÜ FİRMA OLMA ÖZELLİĞİNİ KORUYOR.

 

 
» YERDEKİ VE GÖKTEKİLERİN HİZMETİMİZE VERİLMESİNDEKİ sır NE ACABA?

 

» CEHENNEM, HASTA OLAN AKİDELERİN “tedavi merkezi”DİR. CEHENNEMDE MASAYA YATIRILMIŞ HİÇBİR AKİDEZEDENİN SAĞ ÇIKTIĞI GÖRÜLMEMİŞTİR.

 
 

» TUVALETİNİZİN “gelme” HİSSİNİ VEREN ALLAH-U TEALA SİZE BÜYÜK BİR NİMET VERMİŞ. AKSİ HALDE: “Hangi marka bez kullanacağınızı” DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ HİÇ?

 
 

Elinizdeki kitap şiir

kitabı DEĞİLDİR!

atasözü kitabı ya da deyimler kitabı da DEĞİLDİR!

 

» CEHENNEME GİDEN YOL, NEFSE VE ŞEYTANA “kulak” VERMEKTEN GEÇER.

 

 

 

» YAKINLARINIZDAN HERHANGİ BİRİNİN “ALLAH MUHAFAZA” CEHENNEM KIYISINA GETİRİLDİĞİNDE, “yanmamak” İÇİN, SİZİN “Yanmanızı” TEKLİF EDECEĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

 

 

 

 

 

 

» YAZ AYLARI, İMANIN “gözle imtihanın”DA BÜTÜNLEMEYE KALMA İHTİMALİ YÜKSEK OLAN AYLARDIR.

 

 

 

» NAMAZIN NİÇİN KILINMASI GEREKTİĞİNİ BİLMEYENLER, NAMAZLARINDA GEVŞEKLİK GÖSTERİRLER.

 

 

 

 

 

» ÖLÜM TARİHİNİZİ GİZLİ TUTAN ALLAH’A NE KADAR HAMDETSENİZ AZ GELİR KANAATİNDEYİM.

 

 

 

» “Bakara-126”da “EY MUHAMMED” KULLARIM SANA, BENDEN SORARLARSA...” DİYEN ALLAH-U TEALA “TANINMAK” İSTİYOR OLABİLİR Mİ?

 

 

 

 

 

 

» BU “TARAFTA” YATIRIMINI “cehenneme” YAPANLARA “ÖTEKİ” TARAFTA KİŞİYE ÖZEL TAPU “soldan” UZATILIR.

 

 

 

» CEHENNEM GÜZERGÅHINDA TANIDIK SİMALARIN ÇOKLUĞU SİZİ ÜMİTSİZLİĞE DÜŞÜRMESİN.

 

 

 

 

 

 

 

 

» NEFSİMİZ, şeytanın dini ÜZERİNEDİR.

 

 

 

» AKLINI “KUR’AN VE SÜNNET’E” YATIRIM YAPANLAR İYİ ‘prim’ ALIRLAR.

 

 

 

 

 

» KUR’AN’IN KALBİ OLAN AYET-EL KÜRSİ’NİN NE MANAYA GELDİĞİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

 

 

 

» ÖLÜLERE OKUDUKLARI YASİN SURESİNDE; BİR TANE BİLE ÖLÜLERİN FAYDALANDIĞI AYETLERE RASTLANILAMAMASI OLDUKÇA DÜŞÜNDÜRÜCÜ.

 

 

 

 

 

» ŞEYTANIN ‘dikkatini’ ÇEKEN BİR AMEL İŞLEDİĞİNİZDE “AMELİNİZİN MUHAFAZASI” İÇİN ALLAH’A DUA EDİNİZ.

 

 

 

» SALİH BİR AMEL İŞLEDİĞİNİZDE, NEFSİNİZ ‘gıdıklanıyorsa’ EĞER; GIDIKLAYAN ELİN “ŞEYTAN” OLDUĞUNU UNUTMAYIN.

 

 

 

 

 

 

» TUTTUĞUNUZ TAKIMIN ATTIĞI HER ŞUT, ZAMANINIZIN KALESİNE GOL OLARAK DÜŞER.

 

 

 

» ÖLÜMDEN KAÇMAKLA ÖMÜR UZAMAZ. ÖLÜME KOŞMAKLA DA ÖMÜR KISALMAZ... İNSAN VAKTİNDE ÖLÜR.

 

 

 

 

 

 

» ŞEYTAN HER ZAMAN KÖTÜLÜĞÜ EMRETMEZ. BAZEN SALİH BİR AMELİNİZE “vesvese” VEREREK, “ACABA?” DEDİRTİR. ADI ÜSTÜNDE... “Şeytan”

 

 

 

» ŞEYH’İ OLMAYANIN, ŞEYH’İ “Kur’an ve Sünnet” OLMALI...

 

 

 

 

 

» KUR’AN; AĞZI KAPATILMIŞ İLAÇ KUTUSU GİBİDİR. AÇIP İÇİNE FAYDA VERİR ANCAK, REÇETESİNİ “çerçeve” YAPANA DEĞİL.

 

 

 

» AKLINI İLAH EDENLERDE GÖRÜLEN HASTALIKLARDAN BİRİ DE SÜNNETİ İNKAR ETMEKTİR.

 

 

» MADDİ VE MANEVİ BİR HUZURSUZLUK YAŞIYORSANIZ, AMELİNİZE, “Taha-124” DE BAHSEDİLEN MİKROP BULAŞMIŞ OLABİLİR. AKİDENİZE EN YAKIN BİR TEFSİRE MÜRACAAT EDEBİLİRSİNİZ.

 

 

 

» MAKYAJLI BİR “başörtülü” GÖRDÜĞÜMDE, “TÜRBANSIZ DAHA GÜZELSİNİZ” DEMEK GELİR İÇİMDEN... DEMEM TABİİ...

 

» RIZKI ZEKAYA BAĞLAYANLAR; FAKİRLERİ GERİ ZEKALI OLARAK SUÇLAMIŞ OLURLAR.

 

 

 

» MAKYAJLI BİR “BAŞÖRTÜLÜ” GÖRDÜĞÜMDE; “BAŞINIZDAKİ BEZ, YÜZÜNÜZÜ ÇİRKİNLEŞTİRMİŞ” DEMEK GELİR İÇİMDEN.

 

 

» PAMUK ELLERİN CEBE GİRME SÜRESİ, GAYBA İMAN ORANINDA SÜRAT KAZANIR.

 

 

 

 

 

 

» SECDEDE KALIŞ SÜREMİZ, KULLUKTAKİ SABRIMIZI GÖSTERİR.

 

 

 

 

 

» NE ZAMAN “rızık endişesi” HİSSETSEM “BETON BİNALAR ARASINDA 8 YAVRULAYAN KEDİDEN UTANIR, “KEDİ KİME GÜVENEREK YAVRULUYOR?” DİYE MIRILDANIR, ENDİŞEMİ GİDERMEYE ÇALIŞIRIM.

 

» ŞU AN ŞEYTANINIZI KONUŞTURMAK İSTİYORSANIZ, KASANIZDAKİ, YA DA BANKANIZDAKİ PARANIN EN AZ YARISINI infak etmek İÇİN NİYETLENİN. “GELEN NEGATİF FİKİR; ŞEYTANDANDIR.”

 

 

» FAKİRLİK KORKUSUYLA ÇOCUKLARINI ÖLDÜREN CAHİLİYE DEVRİ İLE; “BAKAMAM” KORKUSUYLA; “ÇOCUK DÜŞÜNMÜYORUZ” DİYEN ÇAĞDAŞ CAHİLİYE ARASINDA NE FARK VAR?

 

 

» KUSURLARINIZIN ARAŞTIRILMASINI YASAKLAYAN ALLAH’A NE KADAR HAMDETSENİZ AZ GELİR KANAATİNDEYİM.

 

 

 

» ŞEYTAN, HİÇBİR ZAMAN YANDAŞLARININ MAHALLESİNDE “bekçilik” YAPMAZ.

 

 

 

» ŞEYTAN, ZAAFLARINIZA YAKIN BİR YERE yuva YAPAR.

 

 

» NE ZAMAN “böcek” GÖRSEM, KABRE KONULDUĞUMDA KENDİSİ İÇİN EN AZ ALTI AYLIK GIDA STOKU OLACAĞIM AKLIMA GELİR. AYAKLARIMLA EZMEK GELİR İÇİMDEN. EZMEM TABİİ...

 

 

 

 

» SALİH BİR AMEL İŞLEMEK NASIL BİR MEZİYETSE, İŞLENEN AMELLERİ GİZLEMEK DE AYNI ORANDA MEZİYETTİR.

 

 

 

 

 

» İNSAN DÜŞMANI ŞEYTAN DER Kİ: CENNET’E GİDEN YOL, “CESEDİMİ ÇİĞNEMEKTEN GEÇER” NE MUTLU O ŞEYTAN KATİLLERİNE!!!

 

 

 

» İŞLENEN SALİH BİR AMEL, KAFESE KONULMUŞ KUŞ GİBİDİR. KALDIKÇA BÜYÜR, UÇTUKÇA KAYBOLUR.

 

 

 

 

» KALP DÖRT KANALDAN BESLENİR: “AKIL, DİL, GÖZ VE KULAK.” KANALLARDAN BİRİ TIKANDIĞINDA, KALP KRİZ GEÇİRİR.

 

 

 

» RABBİ’NE KARŞI KİBİRLENEN İNSANLARIN TUVALETTEKİ HALLERİNİ DÜŞÜNEBİLİYOR MUSUNUZ?

 

 

 

 

» NE ZAMAN “kuş” GÖRSEM, “Nahl-79”un HAVADA SÜZÜLDÜĞÜNÜ HİSSEDER, RABBİMİN ‘SANATINI VE BÜYÜKLÜĞÜNÜ’ O KUŞ ÜZERİNDE GÖRÜR; “SEN NE GÜZEL YARATICISIN ALLAH’IM DERİM.

 

 

 

» İSLAM’DA EVLİLİK, BİR’DEN DÖRDE ÇIKARILMADI. ÇOK EVLİLİKTEN DÖRDE indirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

» HANGİ TAKIMI TUTARSANIZ TUTUN, KAYBEDEN TARAF SİZ; KAZAN TARAF; ‘içinizdeki şeytan’ OLACAKTIR.

 

» CİHAD; İMANIN ÇEKAP’I... ŞEHADET; ÇIKAN SONUÇ.

 

 

» BÜYÜK KULLUK... BÜYÜK NİMET; “Şehadet.”

 
 

» MİLYONLARCA GÖZ, KULAK VE AKIL, BİR ‘TOP’A ODAKLANIYOR. ALLAH’IM SEN AKLIMI KORU!!!

 
 

» HER İNSANIN GÖLGESİ “Kabre” DÜŞER. BU ÇUKURLAR KİMİNE ÇOK YAKIN KİMİNE DE UZAKTIR. AMA HER GEÇEN GÜN ÇUKURUMUZA YAKLAŞMAMIZ ZEVKLERİMİZİ KURSAĞIMIZDA BIRAKIYOR.

 

 

u» MÜREKKEBİNİ KANINDAN ÇEKEN ALİMLER, KALPLERE HİTAP EDERLER...

 

» KUR’AN; HERKESİN DİLİNDEN ANLAR. İNSANLAR DA KUR’AN’IN DİLİNDEN BİR ANLAMAK İSTESELER!!!

 
 
 

» İŞLEDİĞİMİZ GÜNAHLAR, YA ALNIMIZA YAZILSAYDI?..

 

 
» SİZE; GÜNDE EN AZ KAÇ AYETİN NAZİL OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ HİÇ?

 
 
 

» MEYVELERDE İKİ FARKLI VİTAMİN VARDIR: BİRİ YARATILIŞINDAKİ TEFEKKÜRDE, DİĞERİ; KENDİSİNDE... BİRİ ‘bu tarafta’ FAYDA VERİR, DİĞERİ öteki tarafta...

 

 
» SINAV; çetin... SORULAR; kazık... ÇÖZMEYE ÇALIŞTIKÇA ZORLAŞIYOR, ZORLAŞTIKÇA DA GERİ ADIM ATIYORUZ. ŞARJIMIZ YETERSİZ KALIYOR. İLAHİ KİTABIMIZ, “Şarj yaparım” DİYOR.

 

 

» VÜCUDA İSABET EDEN MİKROP, EN KÖTÜ İHTİMALLE ÖLDÜRÜR. MİKROP YA AKİDEYE BULAŞMIŞSA!

 
 

» PARANIZI KAYBETMEKLE DÜNYANIN SONU GELMEZ... AMAA KAYBOLAN AKİDENİZ İSE İŞTE O ZAMAN ‘CEHENNEM’İN SONU GELMEZ...’

 
 

» HZ. ÖMER (r.a)’nun YANINDA; “sadece Kur’an bana yeter” DİYEN BİR VATANDAŞIN HALİNİ DÜŞÜNE BİLİYOR MUSUNUZ?

 
 

» ABDEST, MÜ’MİNİN SİLAHI... NAMAZ, NAMLUDAKİ KURŞUN...

 

»  ALLAH İÇİN AKITILAN GÖZYAŞLARI, KALBİN; ‘ruh’ POMPALAMASINI SAĞLAR:

 

» NE ZAMAN “kahkaha” PATLATSAM “CENNETLE Mİ MÜJDELENDİN?” DİYE BİR SES İŞİTİR mor OLUR SUSARIM.

 

 

»  ALLAH İÇİN AKITILAN GÖZ YAŞLARI, TIKANAN DAMARLARI AÇAR... HANGİ DAMAR DAYANIR KANIN TOPRAĞA OLAN AŞKINA?

 
 

» DİKKAT, DİKKAT!! Tesadüfi ölüm YOKTUR. NASIL YAŞARSANIZ ÖYLE ÖLÜRSÜNÜZ.

 
 

» ALLAH İÇİN AKITILAN GÖZYAŞLARI GÜNAHLARA DÖKÜLÜR. NE KADARINI MI SİLER? “ALLAHU ALEM”

 

 
»  HAVADAKİ UÇAĞA BAKIP DA KUŞTAKİ SANATI GÖREMEYEN GÖZLERE; KUŞUN ‘çiş’ YAPMASINI İSTERİM.

 
» ÜZERİNİZE KONAN HER SİNEK, ‘ALLAH’TAN BAŞKA TAPILAN TÜM İLAHLARIN GÜCÜNE MEYDAN OKUYAN BİR AYETTİR.

 


» DALINDAN KOPARDIĞINIZ GÜL İÇİN: “AMAN ALLAH’IM NE KADAR DA GÜZEL KOKUYOR..!” DEMEKLE TEFEKKÜR ETMİŞ SAYILMAZSINIZ. “NE GÜZEL YARATMIŞSIN ALLAH’IM” DEMEKLE, BELKİ...

 

» AKİDENİN KONTROLÜNDEKİ PARA; HARCANDIKÇA ÇOĞALIR, BİRİKTİRDİKÇE AZALIR!!!

 


» BİRBİRLERİNİ HARCAMAK İSTEYEN İMAN VE PARA... BİRİ CENNETİN SÜSÜ, DİĞERİ DÜNYANIN... BİRİ “öteki” TARAFA YATIRIM YAPMAK İSTER, DİĞERİ ‘bu tarafa’... KİM KİMİ HARCARSA!

 

» İMAN, GÖZYAŞI İLE BESLENİR. “GÖZYAŞI PINARI” DA KAYNAĞINI TEFEKKÜRDEN ALIR.

 
 

» “Kurtarma yazılısı” OLMAYAN BİR SINAVDAYIZ. ‘SONRA ÇÖZERİZ’ DEDİĞİMİZ SORULAR İÇİN VAKİT YETMEYEBİLİR!!

 

» KENDİLERİNE VERİLEN NİMETLERİ GÖREMEYENLER, ‘tefekkür’ DERSİNDEN SINIFTA KALIRLAR.

 

 
» KILDIĞIMIZ NAMAZLAR, OKUDUĞUMUZ KİTAPLAR UZATTIĞIMIZ SAKALLAR, SAKIN OLA BİZLERİ ALDATMASIN. ÇÜNKÜ YAPMAMIZ GEREKEN İŞLER YAPTIĞIMIZ İŞLERDEN ÇOK DAHA FAZLA...

 

» İMANIN HESABINDAN ÇEKİLEN PARA, HİÇBİR BANKADA GECELEMEZ.

 
 
» İNSAN FITRATINA HİTAP ETMEYEN HİÇBİR SİSTEM BAŞARILI OLAMAZ.

 

 

» VAKTİ DOLMAYANIN İNTİHAR GİRİŞİMİ ÖLÜM İLE SONUÇLANMAZ.

 
 

» İNSANLARIN EN İYİ ŞEKİLDE NASIL YAŞAYACAKLARINI EN İYİ BİLEN, İNSANLARI YARATANDIR.

 


» HİDAYETİNE VESİLE OLDUĞUNUZ KİŞİNİN YAPACAĞI TÜM SALİH AMELLERİN DEFTERİNİZE YAZILACAĞINI BİLİYOR MUYDUNUZ? E NE DURUYORSUNUZ?

 
 

» Ümitsizlik, AKİDENİN KAN KAYBETME HALİDİR.

 

»  NAMAZ, KAFESTEKİ KUŞ GİBİDİR. BİR KAÇTI MI BİR DAHA DA DÖNMEZ.

 


»  YEŞİL OT, İNEK VE TERTEMİZ BİR SÜT. BU MÜTHİŞ SANATI, ÖNCE “Nahl” SÛRESİNDE SONRA DA BARDAĞIMIZDAKİ SÜTTE GÖRÜP OKUMAK MÜMKÜN.

 


» EVLATLA İMTİHANI KAYBEDENLERİN SLOGANI, “ÇOCUKLARIM İÇİN VARIM! HER ŞEY ÇOCUKLARIM İÇİN VE KENDİMİ ÇOCUKLARIMA ADADIM!”

 

 
» ”Ecir avcısı” DIŞINDA, HİÇBİR AVCI CANINI YEM OLARAK SUNMAZ.

 
 

» KEFENİN BEYAZ OLMASI GÜNAHLARI PAKLAMAZ. NİCE KEFENLER VARDIR “sürpriz” YAPAR CEHENNEM SAKİNLERİNE...

 

» İNFAK AYETLERİNİN KOL GEZDİĞİ BİR DÖNEME GİRDİK. Yatırımcılara DUYRULUR.

 

 

» DİNSİZ GÜN VE GECE YOKTUR! HAFTANIN HER GÜNÜ KUR’AN OKUYUP İBADET YAPABİLİRSİNİZ. HANGİ MEZHEPTEN OLURSANIZ OLUN; DİNEN HİÇBİR SAKINCASI YOKTUR.

 

» ALLAH’IN RIZASI VE ÇOCUKLARINIZIN GELECEĞİ İÇİN AYIRDIĞINIZ ZAMANI VE YAPTIĞINIZ FEDAKARLIKLARI YÜZDELİĞE VURUN. ÇIKAN SONUÇ SEVGİ VE KULLUĞUNUZUN ‘emar’IDIR.

 

» O ZAMANIN SARHOŞLARI ALLAH VE RESULÜ’NÜ SEVİYORLARDI. ŞİMDİNİN AYYAŞLARI TANIMIYOR BİLE... BUNLARIN AKİDELERİ DE ALKOLİK!..

 

» İNTERNET İÇİN “TEKNOLOJİ HARİKASI” DEDİKLERİNDE CİNLERİM TEPEME ÇIKAR. -ALLAH’IN HARİKA NİMETLERİNDEN BİRİDİR KARDEŞİM!!” DER, TEPEMDEKİ CİNLERİ AŞAĞI ÇEKERİM.

 

» GENÇ YAŞTA YAZILAN VASİYET DÜNYA SEVGİSİNİN ÖNÜNÜ TIKAYABİLİR.

 

 

» CEHENNEMİ İYİ OKUYANLAR, CENNETE YAKLAŞIRLAR. CENNETİ OKUYANLAR DÜNYADAN UZAKLAŞIRLAR.

 
 

» CİHAD; İMANIN ‘emar’ıdır.

 


» GENÇ YAŞTA YAZILAN VASİYET İHLAS YÜKLÜDÜR... GENÇ İKEN YAPILAN HAC YOLCULUĞU GİBİ...

 

» İMANINIZIN HESABINA YATIRILAN PARA, BİR’E YEDİ YÜZ VERİR.

 

» SORARIM DARWİNCİLERE; “DEDELER GÜNÜ DÜZENLEYİP KAÇ OTOBÜS KALDIRIYORSUNUZ ORMANLARA?

 


» “Aç insan inançlarından yer” DER BİR DÜŞÜNÜR... ÜLKEMİZDE NİÇİN ENFLASYON VAR? SORUSUNUN CEVABINI OKUYABİLDİNİZ Mİ?

 

 

» GENÇ YAŞTA ÖLÜMÜ DÜŞÜNMENİZ EVDEKİLERİN CANLARINI SIKABİLİR. BU SİZİ ÜMİTSİZLİĞE DÜŞÜRMESİN. UNUTMAYIN Kİ ÖLÜMÜ HATIRLAMA NİMETİ YAŞLILARA MAHSUS DEĞİLDİR.!!

 


» NE SARIMSAK KOKUSUNDAN TAVİZ VERDİ, NE DE KEÇİ, SESİNDEN... AMA ŞEREFLİ YARATILAN İNSANOĞLU HEM ŞEREFİNDEN TAVİZ VERDİ HEM AKİDESİNDEN.

 


» FİSEBİLİLLAHTA DÖKÜLEN BİR DAMLA KAN, HEM GÜNAHLARI DÖKER HEM DE ÖTEKİ TARAFTAKİ BEDENE HAYAT VERİR. MÜTHİŞ BİR TİCARET OLSA GEREK...

 


» ÜMİTSİZLİK, ALLAH’IN RAHMET, TEVVAP VE ĞAFUR SIFATLARINA İNANAMAMA HALİDİR.

 

» ALLAH (c.c), CENNET VE CEHENNEM GEREĞİ GİBİ TANINMAZSA  KORKU VE ÜMİT DENGESİ YAKALANAMAZ.

 

 

» ÇOBANINI İYİ TANIYAMAYAN SÜRÜYÜ DE KURT KAPAR.

 

» KUR’AN VE SÜNNET; İKİ PARÇAYA AYRILMIŞ DEFİNE HARİTASI GİBİDİR. BİRARAYA GETİRİLDİĞİNDE ANCAK ‘ONA’ ULAŞIR.

 

»  KUR’AN; YAŞANTIYA ASILARAK ‘Şeytanı savar.’ DUVARLARA ASILARAK DEĞİL!!


 

» YOL KENARLARINDAKİ TRAFİK LEVHALARI BANA AYETLERİ HATIRLATIR. GÖZDEN KAÇAN BİR LEVHA KAZAYA SEBEP OLABİLİR.

 

» DARWİNCİLERE BAKTIĞIMDA, DARWİN BEY’E HAK VERESİM GELİR!..

 
 

» NE ZAMAN KABURGALARIMI YOKLASAM, AKLIMA İKİ METRE ALTTAKİLERİN TEK TİP HALİ GELİR. KİM BİLİR NE ZAMAN, DERİM...

 
» EVLATLARIM İÇİN VARIM DİYEN BİR BABA; “Evlatla imtihanı kaybedenler” KULÜBÜNE ÜYE OLUR.

 
» GENÇ YAŞTA ÖLÜMÜ DÜŞÜNMEK DÜNYA VE İÇİNDEKİLERİNE MEYDAN OKUMAKTIR.

 
 

» ALLAH (c.c) SANATIYLA ÖVÜLMEK İSTER... SANATI ÖVMEKLE SANATKÅRI ÖVMÜŞ SAYILMAYIZ...

 
 

» ÖLÜM; RUHUN BEDENİ TEK CELSEDE BOŞAMASIDIR.

 

 

» CENNETTE BİR METRELİK YERİMİZ OLSUN YETER, DİYENLER İMAN VE AMELLERİNİ BİR KEZ DAHA GÖZDEN GEÇİRSİNLER.


» ALLAH’IN İSİM VE SIFATLARINI ‘TABİATTA’ OKUYAMAYANLAR, ALLAH’I GEREĞİ GİBİ TANIYAMAZLAR.

 

 

» DAVAMIZIN YENİ ÖMER’LERE, BİLAL’LERE, ALİ’LERE, BEKİR’LERE İHTİYACI VAR! İSMİNİZ NE OLURSA OLSUN, AKİDE VE YAŞANTINIZIN ADLARI ONLARINKİ GİBİ OLSUN.
 

» KENDİ BEDENİNİ ÖLDÜREN, GÜNAHKAR; AKİDESİNİ ÖLDÜREN, KÅFİR OLUR. DEMEK Kİ EN BÜYÜK CİNAYET AKİDE CİNAYETİ...


» TEKFİRCİLERİN DİKKATİNE!! Cehalet özürdür. HER KÜFÜR AMELİ SAHİBİNİ KAFİR YAPMAYABİLİR.

 


» İYİ BİR KUL OLMANIN YOLU DOĞRUYU YANLIŞTAN AYIRMAKTAN GEÇER. İŞTE BU BASİRETİ YAKALAMAK (ENFAL-29)’U İYİ ETÜT ETMEKLE MÜMKÜN OLUR ANCAK.

» RAHMET AYETLERİ MÜSLÜMANLARA, AZAP AYETLERİ DE KAFİRLERE İNMİŞ... BÖYLE BİR ŞEY YOK YANİ!!!

 

 
» ŞÖYLE YAPMASAYDIM, BÖYLE OLMAZDI DİYENLERE SORARLAR; MADEM BİLİYORDUN NİÇİN YAPTIN? ÖYLE YA!

 

» KÅFİR, BARUTUN GÜCÜNE İMAN ETTİ VE ONA DAYANDI. SEN BARUTA O GÜCÜ VERENE TEVEKKÜL ET, ON SIFIR ÖNE GEÇ.

 
 

» ÖLÜMÜN KENDİLERİNE UĞRAMALARINI BEKLEYENLER İLE ÖLÜMÜN PEŞİNDEN KOŞANLARIN YAŞAYIŞLARI DA FARKLIDIR, CENNETLERİ DE...

 
 

» ‘ŞÖYLE YAPMASAYDIM BÖYLE OLMAZDI’ DEMEK; LEVH-İ MAHFUZDAKİ YAZILANLARI OKUYABİLİRİM İDDİASINDA BULUNMAKTIR. “ALLAH MUHAFAZA”

 
 

» AÇ KALIRIM KORKUSUYLA DİNİNDEN TAVİZ VERENLER, PATRONLARINI YA DA DEVLETİNİ RIZIK VERİCİ OLARAK GÖRÜRLER. OYSA Kİ BU; TEPEDEN TIRNAĞA ŞİRKTİR.


 

»  İBADET; “et” İSE, TEFEKKÜR BUNUN TUZUDUR. TUZSUZ ET NASIL TAT VERMEZSE TEFEKKÜRSÜZ İBADET DE LEZZET VERMEZ.

» NE ZAMAN GÜNAH İŞLESEM, ŞEYTANIN GÖZLERİMİN İÇİNE BAKIP DA KIS KIS GÜLEREK: “BİR SIFIR ÖNE GEÇTİM” DEDİĞİNİ DUYAR GİBİ OLURUM.

 


» DİRİLERE İNEN KUR’AN ÖLÜLERE OKUNUYOR. NE İŞ ANLAMADIM?

 

 
» BEDENE MİKROP İSABET EDİNCE, RUH, MÜLAYİMLEŞEREK KENDİNİ ALLAH’A YAKIN HİSSEDER. SAHİ BU İŞİ mikropsuz  YAPAMAZMIYIZ?

 

» GIYBET ETMEMENİN EN İYİ YOLU, GIYBETE GİDEN YOLLARI TESBİT EDİP, ARKA SOKAKTAN GİTMEKTEN GEÇER...
 

 

» ÇOCUKLARINIZI KUR’AN VE SÜNNET DERSHANESİNE YAZDIRIP CENNET FAKÜLTESİNE HAZIRLAYIN.

 
 

» ŞEYTANIN SAĞDAN YANAŞTIĞINI FARK EDEMEYENLER SOLDAN DA YERLER.

» ÇAĞDAŞ NİNNİ... ÇAĞDAŞ AFYON.. ÇAĞDAŞ MAMA..: “FUTBOL.”

 
 

» CİHAD, BEDENLERİ ÖLDÜRMEK İÇİN YAPILMAZ. CİHAD, KALBE GİDEN YOLLARDAKİ MOLOZLARI TEMİZLEYİP RUHLARA HAYAT VERMEK İÇİN YAPILIR.

 
 

» MARTIYA, KARGA; SİNEĞE DE HOROZ SESİ VERMEYEN ALLAH’A HAMDOLSUN.

 

» KUR’ANI YAŞAYARAK HATMEDENLER, ‘HATİM DUASI’NI “huri”LERİYLE BERABER OKURLAR.

 
 

» SANKİ BİR SES, FAZLA KİLOLARIMIZIN “FAKİRLERİN” HAKKI OLDUĞUNU SÖYLÜYOR. FAZLALIKLARIMIZI spor YAPIP “ter” OLARAK ATMAK YERİNE, AZ YİYİP ‘infak’ OLARAK ATMALI...

 
 
» DUA EDERKEN ARAYA ‘aracı’ KOYMAK DUANIN GÜZERGAHINI DEĞİŞTİRİR.

 
 

» NE ZAMAN DİNLENMEK İSTESEM; “MÜSLÜMAN NE ZAMAN DİNLENECEK?” SORUSUNA VERİLEN; “CENNETE İLK ADIMINI ATTIĞINDA” CEVABINDAN UTANIRIM.

 
 

CEP MESAJ KİTABI

 
KARINCA CEP KİTAPLARI: 3

Cep Mesaj Kitabı

Feyzullah Birışık

İstanbul

 Tashih

Faruk Doğan

 
Mizampaj

Hülya Aşkın

 

Kapak Tasarımı

Yunus Karaaslan

 

 

 

 

 

KARINCA YAYINLARI

Soğanağa Camii Sk. Büyüktulumba Çıkmazı

Beyem Han.No: 5/9

Beyazıt/İSTANBUL

Tel. 0212 638 46 66

 

 

CEP

MESAJ KİTABI

 

FEYZULLAH BİRIŞIK

 

 

 

KARINCA YAYINLARI

 

FeyzullahBirışık

 

1969 Malatya doğumlu. Kitaptaki adreste tekstil işiyle meşgul. Aynı zamanda Karınca Yayınları’nın da sahibi.

Günün Sözü

" “Muhakkak Şeytan, mü’minlerin kendisine ibâdet etmelerinden ümit kesmiştir. Ancak onları birbirlerine düşürmeye, aralarını açmaya çalışacaktır.” (Hadîs-i Şerif—Müslim)"
Telif Hakkı © 2024 Open Source Matters. Tüm Hakları Saklıdır.
Joomla!, GNU Genel Kamu Lisansı altında dağıtılan özgür bir yazılımdır.